فراخوان عکس و پوستر هفته استان اردبیل

آثار فراخوان عکس و پوستر هفته استان اردبیل، داوری شد

آثار فراخوان عکس و پوستر هفته استان اردبیل، داوری و اسامی نفرات راه یافته به بخش نهایی و نمایشگاه اعلام شد.

حجت مجرد؛ دبیر بخش پوستر این فراخوان، با اعلام اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این فراخوان، گفت: فراخوان بخش پوستر هفته استان اردبیل، بصورت استانی و با محوریت و موضوع: مقام عرفانی شیخ صفی الدین اردبیل، نقش شیخ صفی الدین اردبیلی در دولت صفویه و روز استان اردبیل، منتشر و بصورت عمومی اعلام گردید.

فراخوان عکس و پوستر هفته استان اردبیل

مجرد، اضافه کرد: هنرمندان برای حضور در این رویداد، تا ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷ فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند و در فاصله زمانی انتشار فراخوان تا آخرین مهلت ارسال؛ دو دوره «گپ تایم طراحی گرافیک» برای تبیین موضوع، در حوزه هنری استان اردبیل، برگزار شد.

دبیر بخش پوستر فراخوان هفته استان اردبیل، اسامی هنرمندان حاضر در بخش نهایی و نمایشگاه هفته گرامیداشت استان اردبیل، را به شرح زیر اعلام کرد: علیرضا حمامی، مینا طافی، نوید طالبی نیاری، رحمان مجرد، محمدرضا صدیق، سعید مجنون، مصطفی شکیبا، مهران رجبعلی زاده و حسین آزاد (۲ اثر).

مجرد، با تاکید بر اینکه؛ امیدواریم در سال آینده بتوانیم این فراخوان را بصورت ملی برگزار کنیم، افزود: نفرات برتر بخش پوستر، در مراسم اصلی هفته استان اردبیل، اعلام خواهد شد.

همچنین، دبیر بخش عکس این فراخوان؛ سیدمسعود عاملی، نیز با اعلام خبر داوری بخش عکس این فراخوان، بیان کرد: ما در بخش عکس، «زندگی روزمره مردم استان اردبیل در مکان های عمومی» را به عنوان موضوع اصلی این فراخوان، قرار دادیم تا با جمع آوری آثار رسیده در سال جاری و سال های آتی، به آرشیوی جامعی از زندگی امروزه مردم اردبیل دست یابیم تا در آینده ی نه چندان دور، بتوان از آنها در کارهای پژوهشی و سایر موارد استفاده کرد.

عاملی، اضافه کرد: اسامی نفرات اول تا سوم که از بین آثار منتخب شرکت در نمایشگاه به داوری آقایان: جاوید خدمتی، رحمان مجرد و سیدمسعود عاملی انجام شده است، پس از افتتاحیه نمایشگاه و در مراسم اصلی اعلام خواهد شد.

عاملی، اسامی هنرمندان منتخب در نمایشگاه عکس هفته اردبیل را بدین ترتیب اعلام کرد: فردین تکرمیان (۳ عکس)، هادی دهقان‌پور (۳ عکس)، مدینه حسین زاده (۲ عکس)، مهدیه راستگو (۱ عکس)، مهسا صفرزاده (۱ عکس)، مرجان همدمی (۱ عکس)، معصومه عزتی (۱ عکس)، نسرین نوایی (۱ عکس)، نوید احمدزاده (۱ عکس)، نیلیا ملکی (۱ عکس)، سعید رضازاده (۱ عکس)، آروین اکبری (۱ عکس) و بهناز عظیمی (۱ عکس).

دبیر بخش عکس این فراخوان، افزود: ما در این بخش از فراخوان، احساس کردیم که آثار برخی از هنرمندان، می بایست بصورت دعوتی و بعنوان مدعو در کنار بقیه آثار قرار گیرد که این بخش نیز به شرح زیر است: رضا خامسی، رحمان مجرد، احمد زعفری هشجین، موسی تقوی نمین، جاوید خدمتی و داور علایی.

شایان ذکر است: نمایشگاه فراخوان عکس و پوستر هفته استان اردبیل، روز سه شنبه ۲ مرداد ماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۷ در نگارخانه قوام الدین اردبیلی مجتمع فدک اردبیل، گشایش و تا ۷ مرداد ماه ادامه خواهد داشتآذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *