آیین نکوداشت استاد دکتر هادی شفائیه در فرهنگسرای فردوس برگزار شد

در تاریخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۶ آیین نکوداشت استاد هادی شفائیه پدر عکاسی نوین ایران و بنیان گذار آموزش عالی عکاسی در دانشگاه های ایران در فرهنگسرای فردوس برگزار شد.
در این مراسم تعدادی از شاگردان استاد شفائیه حضور داشتند از جمله: دکتر محمد ستاری- خانم مژگان طریقی- آقای محمد جهانبخش- آقای فرهاد فخریان- استاد جواد پورسعید.

در ابتدا با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی و سپس تلاوت ایاتی چند از کلام الله مجید اجلاس کار خود را شروع کرده ابتدا فیلمی کوتاه درباره استاده شفائیه به تصویر درامد و در ادامه جناب آقای مهدی پاسگر ،مدیر عامل محترم انجمن عکاسان نگاه بعد از خوش امدگویی و تشکر از تشریف فرمایی مهمانان، توضیحاتی را درباره فعالیت های انجمن و همچنین استاد هادی شفائیه بیان کردند و در ادامه متن حوش امدگویی استاد شفائیه توسط ایشان قرائت شد. سخران بعدی دکتر محمد ستاری بودند که از شاگردان استاد شفایه هستند و توضیحاتی درباره شخصیت استاد و خاطراتی از زمان تدریس ایشان در دانشگاه بیان کردند و همچنین ، وضعیت کنونی رشته عکاسی در دانشگاه ها و رشد روز افزون این رشته را با ارائه امار دقیق شرح دادند.
بعد از سخنرانی دکتر ستاری ،جناب آقای محمد رضا آزادی نژاد ،مغاون محترم آفرینش و اجرا فرهنگسرای با بیان اهمیت عکاسی در جامعه امروز و اهمیت کار زیر بنایی استاد شفائیه در شروع فعالیت اکادمیک این رشته ،عنوان کردند که با مطالعه زندگی نامه و فعالیت های هنری استاد بیشتر با شخصیت ایشان اشنا شده و برگزاری این مراسم را افتخاری بزرگی برای فرهنگسرا دانسته و برای انجام همکاری های فرهنگی و هنری با انجمن عکاسان نگاه اعلام امادگی نمودند.
در ادامه استاد کرامت منظوری از دوستان قدیمی استاد شفائیه توضیحات جامع و کاملی را ،از زندگی و فعالیت های استاد به استحضار مهمانان رسانده و در بخشی از سخنان خود، عکس از خانم سودابه قاسملو که از اولین شاگردان استاد شفائیه بودند نمایش داده و متنی را که در مورد این عکس تهیه کرده بودند توسط آقای محمد علوی از اعضاء انجمن قرائت شد.
بعد از اتمام سخنرانی استاد منظوری فیلم کوتاه دیگری که توسط انجمن عکاسان نگاه آماده شده بود به نمایش درامد.

همچنین در این مراسم ،آقای مهدی پاسگر تقدیری از استاد سعید دستوری داشتند که متاسفانه بعلت کسالت استاد و عدم حضور ایشان، این مهم در زمان دیگری انجام میشود با آرزوی سلامت برای استاد سعید دستوری و بهبود هر جه سریع تر ایشان.

در انتهای مراسم تقدیر مدیرعامل انجمن عکاسان نگاه، و اهداء لوح تقدیر و تندیس انجمن به استاد هادی شفائیه و لوح تقدیر و تندیس به استاد کرامت منظوری، همچنین لوح تقدیر به جناب آقای بیژن پورمند مدیر محترم فرهنگی و هنری منطقه ۵ و رئیس فرهنگ سرای فردوس و لوح تقدیر به جناب آقای محمد رضا آزادی نژاد ،معاون آفرینش و اجراء فرهنگ سرا ، همچنین تقدیر از جناب آقای پاسگر و استاد منظوری توسط آقای آزادی از طرف فرهنگ سرا

در ادامه عکس یادگاری جمعی مهمانان و پذیرایی و بازدید مهمانان از ۱۱ اثر استاد هادی شفائیه که با حمایت مالی لابراتور آریا چاپ و در سالن ورودی فرهنگ سرا به نمایش درآمده بود و امضاء مهمان ها بر روی یکی از عکس های شخص استاد شفائیه.

با تشکر مجدد از همه عزیزانی که در این مراسم شرکت کردند و آرزوی سلامت برای استاد هادی شفائیه.سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *