اعلام نامزدهای جایزه عکس سونی ۲۰۱۷

اعلام نامزدهای جایزه عکس سونی ۲۰۱۷

 نامزدهای دور نهایی و تقدیر‌شدگان جایزه عکاسی سونی ۲۰۱۷ معرفی شدند.

بنابرگفته‌ی برگزار‌کنندگان سونی این رقابت بزرگترین رقابت عکاسی جهان بوده و در دوره‌ی جاری خود در سال ۲۰۱۷ هنرمندان ۱۸۳ کشور جهان با ۲۲۷۵۷۶ تعداد عکس در این رقابت سالانه شرکت داشته‌اند. در نهایت پس از داوری آثار، هنرمندان ۴۹ کشور لیست نهایی نامزدها و تقدیر شدگان این رقابت را تشکیل می‌دهد. جایزه عکس سونی به عکاس برتر ۳۰ هزار دلار بوده و همچنین آخرین محصولات و امکانات عکاسی دیجیتال نیز از دیگر جوایز مطرح شده می‌باشد. SWPA در دو بخش (مجموعه عکس) و (تک عکس) در حالی به پایان می‌رسد که اسامی ۸ نفر از عکاسان ایرانی در لیست نهایی این رقابت قرار گرفته است؛ از این تعداد یکی از عکاسان ایرانی آثارش به صورت مجموعه بوده و مابقی هنرمندان در بخش آزاد تک عکس شرکت کرده‌اند. همچنین آثار میلاد صفابخش و پویا رئیسی در دوره‌های قبلی این رقابت برگزیده بوده‌ و مجدداً در فهرست سال جاری نیز قرار گرفته‌اند.

آثار عکاسان اعلامی از تاریخ ۲۱ April – ۷ May  ( اول اردیبهشت ۱۳۹۶) در سامرست هاوس لندن به نمایش در خواهد آمد.

از جمله عکاسان برگزیده در این بخش می‌توان دانیال خدایی (نامزدنهایی، مجموعه‌عکس، مسائل معاصر)، سعید مریدی (نامزدنهایی، پرتره)، پویا رئیسی (تقدیر، اشیاء بی‌جان)، میلاد صفابخش (تقدیر، پیشرفت‌یافته)، مینا نوعی (تقدیر، خیابانی)، مجتبی نوبخت (تقدیر، پرتره)  و احمد صالحی (تقدیر، فرهنگ) را نام برد.

گفتنی‌ست در نمایشگاه جایزه سونی آثار مارتین پار عکاس مگنوم هم به نمایش درخواهد آمد.

9660azphoto

پویا رئیسی، تقدیر، اشیاء بی‌جان

9661azphoto

دانیال خدایی، نامزدنهایی، مسائل معاصر

9662azphoto

سعید مریدی، نامزد نهایی، پرتره

9663azphoto

احمد صالحی، تقدیر، فرهنگ

9664azphoto

میلاد صفابخش، تقدیر، بهبودیافته

9665azphoto

مینا نوعی، تقدیر، عکاسی خیابانیآذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *