برپایی نمایشگاه گروهی « به رسم شکر » در تهران

برپایی نمایشگاه گروهی « به رسم شکر » در تهران

نمایشگاه گروهی عکس « به رسم شکر » با ۷۲ اثر از ۴۱ هنرمند از ۶ شهریور ۱۴۰۰ ، در وبسایت فرهنگسرای خانواده(خانواده) برپا می باشد.

سمیرا صفاری، مدرس دانشگاه و نمایشگاه گردان این نمایشگاه، معرفی دیدگاهها و چشم اندازهای متفاوت در عکس، ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت هنرمندان سراسر کشور، همچنین ارتباط و آَشنایی بیشتر متقاضیان(سفارش دهندگان) با این رشته های هنری را از جمله اهداف این رویداد بیان داشت. نیز ارتقاء سطح کیفی این هنر مدنظر بوده است.

برپایی نمایشگاه گروهی « به رسم شکر » در تهران

برگزارکننده نمایشگاه ادامه داد: وقتی عکس ها دست به دعا برمی دارند و با روایت زیبایی شکر آن را به جا می آورند می توان از دریچه چشم دوربین،سرزمینها،آئین ها و فرهنگ ها را به تماشا نشست. آئین ها خونی است که از نیاکان در رگهای فرهنگ می چرخد و آنرا زنده تر از قبل نگه می دارد. از این دریچه هنرمند پنجره ای است که منظره ای درآن زندگی می کند که به تپنده بودن قلب فرهنگ شهادت می دهد وعکس ها تاریخ تصویری زندگی مردم را خواهند نوشت. تاریخی که عکس به عکس، اسطوره هایی را روایت می کنند که انسان با آنها جهان و خودش را فهمیده و بالهای احساسات را به گستره ی پرواز باز کرده است. بنابراین به رسم شکر آینه ای است برای بازنمایی فرهنگ ایران اسلامی که گروه هنری رسم، با بخشی ویژه ی آئین ها،ادیان و مذاهب، زیارت و اماکن مقدس و اطعام ایتام آنرا به نگاه مشتاق تابانده است.

صفاری افزود: این نمایشگاه‌ توسط گروه هنری رسم و با نمایشگاه گردانی سمیرا صفاری برگزار می شود. از میان بیش از ۹۰۰ اثر دریافت شده طی دوره فراخوان، ۷۲ اثر از ۴۱ هنرمند، توسط هیئت داوران انتخاب و به نمایشگاه راه یافته اند. در این راستا موضوع و تکنیک آثار در این نمایشگاه‌ها آزاد بوده و محدودیتی در سبک و اجرای آن ها و سن شرکت کنندگان وجود نداشته است. زیبایی، خلاقیت و نوآوری، مفهوم رسانی، نیز اصالت اثر از ملاک های مهم انتخاب بود.همچنین در بخش ویژه، بیان بصری متفاوت از موضوع، مورد اهمیت واقع شد.

علاقمندان برای بازدید می‌توانند از شنبه ۶ شهریور الی پنجشنبه، ۱۱ شهریور ماه جاری به نمایشگاه در سایت فرهنگسرای خانواده تهران khanevadeh.farhangsara.ir مراجعه و از آثار ارائه شده دیدن فرمایند و با تلفن نگارخانه ۰۲۱۸۸۵۵۴۰۱۸ در ارتباط باشند. لازم به ذکر است امکان خرید آثار نیز وجود دارد و جهت دریافت اطلاعات بیشتر با تلفن روابط عمومی گروه رسم ۰۹۳۶۵۱۰۱۰۲۶، یا اینستاگرام گروه هنری رسم @rasmgroup و وبسایت www.rasmgroup.com تماس حاصل فرمایید.

سمیرا صفاری افزود: کلیه داوران این رویداد مدرسین و طراحان گرافیک در سطح کشور بوده و عبارت اند از سارا خبیر، مسعود صفرنیا ‌می باشند. همچنین یونس دهقانی و سمیرا صفاری از اعضای رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران دو داور دیگر این رویداد بوده اند. حامیان برگزاری این رویداد، دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت، مرکز علمی کاربردی بندرعباس ۱ و انتشارات گپ می باشند.

هنرمندان شرکت کننده در این رویداد، کیومرث خوش صفت، مهسا نیکنام، نیکو فرهومندی، فائزه عباس زاده، آزاده ایزدی، سمیه مرادی پور، هاجر رضائی ترازوج، فاطمه شعبانی، سمیرا بویری، مریم ناخداسوروئی، سحررشیدی فرد، نرجس کریمقاسمی، نازنین نجف پور، الهه(زینب)انصاف دوست، الهام حیدری حیدرآبادی، سمیرا نظری، هاجر بادیاب، ندارهگذر، آبان جنت مکان، طیبه پورمیرزایی، مریم محترم نژاد، پوریا رمضانی، امید زارعی، تارا بصیرجعفر می باشند. همچنین پانیذ یونس زاده، پرستو خلیفه، مریم زبردست، میترا درخشنده، حسین مریدی، امین ابراهیمی، محسن خانی، محیا شهرابی فراهانی، شیرین رجب پور صنعتی ،سمیرا صفاری،محدثه سمیعی، مسعود عالی پور هفشجانی، پژمان شایسته خو، فرشاد قربان‌پور شیخانی، سمیه علیجانی، هانیه فرشته، هلیا اسماعیل نیا از دیگر هنرمندانی هستند که اثرشان طی این رویداد به نمایش گذاشته می شود.

نقد و بررسی ها

  • 10
  • 10
  • 7
  • 9
  • 7
  • 8.6

    Score

    نمایشگاه گروهی عکس « به رسم شکر » با ۷۲ اثر از ۴۱ هنرمند از ۶ شهریور ۱۴۰۰ ، در وبسایت فرهنگسرای خانواده(خانواده) برپا می باشد.


سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *