برگزیدگان نخستین دوره جشنواره بین المللی عکس مزارات

برگزیدگان نخستین دوره جشنواره بین المللی عکس مزارات

در عصر حاضر، باشکوه‌ترین آثار معماری جهان اسلام به مزارات پیشوایان بزرگ و شخصیت‌های برجسته اسلامی تعلق دارد که این امر خود بیانگر اهمیت مسئله زیارت است. در این راستا، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری معاونت امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با توجه به اهمیت توسعه فرهنگی جهان اسلام، حفظ میراث فرهنگی و معنوی کشورها و اماکن زیارتی اسلامی، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» کرد تا با استفاده از تجربه و اهتمام همه‌ عکاسان، دریچه‌ای نو به ثبت لحظه‌های باشکوه نیایش و معماری گشوده شود.

فراخوان این جشنواره در دو بخش «نیایش» و «معماری مزارات اسلامی» در بهمن ۱۳۹۹ اعلام و در مجموع ۸ هزار و ۱۲۷ اثر شامل ۶ هزار و ۲۹۴ عکس از عکاسان ایرانی و یک هزار و ۸۳۳ عکس از عکاسان ۳۳ کشور مختلف جهان به دبیرخانه آن ارسال شد. اختتامیه جشنواره عکس مزارات با معرفی برگزیدگان آن مردادماه سال جاری به دلیل محدودیت‌های دوران شیوع بیماری کرونا بدون حضور برگزیدگان داخلی و خارجی در مشهد برگزار و به صورت زنده در بستر اینستاگرام برای مخاطبان پخش شد.

لیست برگزیدگان از این قرار است:

بخش «معماری مزارات اسلامی»

نفر اول: Rasool Alawadi از عراق، برنده تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰۰ یورو
نفر دوم: علیرضا رحمانی از تاکستان، برنده تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰۰ یورو
نفر سوم: محمد عطایی از تهران، برنده تندیس جشنواره و مبلغ ۷۵۰ یورو

بخش «نیایش»

نفر اول: Hasan Altaif از بحرین، برنده تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰۰ یورو
نفر دوم: Mehmet Aslan از ترکیه، برنده تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰۰ یورو
نفر سوم: مهرداد واحد یوسف آباد از تبریز، برنده تندیس جشنواره و مبلغ ۷۵۰ یورو

جایزه ویژه دبیر جشنواره:
محمد جواد مشهدی از مشهد، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰۰ یورو

نقد و بررسی ها

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score

    در این راستا، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری معاونت امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با توجه به اهمیت توسعه فرهنگی جهان اسلام، حفظ میراث فرهنگی و معنوی کشورها و اماکن زیارتی اسلامی، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» کرد تا با استفاده از تجربه و اهتمام همه‌ عکاسان، دریچه‌ای نو به ثبت لحظه‌های باشکوه نیایش و معماری گشوده شود.


سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *