جشنواره سراسری عکس مستند اولینی دیگر برای تبریز است

جشنواره سراسری عکس مستند اولینی دیگر برای تبریز است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی: جشنواره سراسری عکس مستند اولینی دیگر برای تبریز است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: جشنواره عکس مستند تبریز را می‌توان متمایز خواند و مثل اولین‌های دیگر، بنظر می‌رسد در عرصه عکس مستند نیز اولین باشیم.

AZPHOTO News Analytics Portal Of Iran Photography © 2008-2017 - Photo: Mina Noei Noshahr

AZPHOTO News Analytics Portal Of Iran Photography
© ۲۰۰۸-۲۰۱۷ – Photo: Mina Noei Noshahr

به گزارش روابط عمومی جشنواره سراسری عکس مستند تبریز، محمد محمدپور شامگاه چهارشنبه در اختتامیه جشنواره سراسری عکس مستند تبریز که در تالار استاد صیامی مجتمع ۲۲ بهمن تبریز برگزار شد، تصریح کرد: این جشنواره که در حوزه هنر عکاسی برگزار می‌شود، در بطن و متن خود یک رویکرد محتوایی و جهت‌گیری موضوعی دارد که بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: من به این اتفاق ارزشمند، لقب شکوهمند را نیز می‌بخشم چرا که مسیر جدیدی پیش روی ما و هنرمندان می‌گذارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: روایتگری یکی از ویژگی‌هایی است که در فطرت انسان نهاده شده است. قرآن کریم نیز با زبان روایت با مردم سخن می‌گوید.

وی اضافه کرد: هرچقدر که جوامع بیش‌تر رشد می‌کنند، قدرت روایتگری‌شان گسترش پیدا می‌کند. در جوامع شرقی ما جریان روایتگیری را گسترده‌تر می‌بینینم.

محمدپور در بخشی از سخنان خود اعلام کرد: اکنون وظیفه خطیر و مهم روایتگری بر دوش هنرمندان عکاس است. جشنواره عکس مستند تبریز را به همین دلایل می‌توان متمایز خواند و از طرفی مثل تمام اولین‌های دیگر، بنظر می‌رسد در این عرصه نیز اولین باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه باید دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری عکس مستند تبریز تشکیل شود، افزود: علاوه بر روایت‌گری، تحلیل روایات نیز بسیار مهم است و به همین دلیل این عکس‌ها می‌توانند مورد استفاده جامعه‌شناسان وروان‌شناسان قرار بگیرد.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *