دومین «جشنواره عکس مستند تبریز» در سطح بین‌المللی برگزار شود

دومین «جشنواره عکس مستند تبریز» در سطح بین‌المللی برگزار شود

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: به بهانه تبریز ۲۰۱۸ می‌توان جشنواره عکس مستند تبریز را در سطح بین‌المللی و با حضور پررنگ‌تر عکاسان خارجی برگزار کرد.

دومین «جشنواره عکس مستند تبریز» در سطح بین‌المللی برگزار شود

دومین «جشنواره عکس مستند تبریز» در سطح بین‌المللی برگزار شود

 به گزارش روابط عمومی اولین جشنواره سراسری عکس مستند تبریز، محمد محمدپور در دیدار با عوامل این جشنواره در محل دبیرخانه، ابراز کرد: اولین جشنواره سراسری عکس مستند تبریز نشانگر پتانسیل آذربایجان شرقی و تبریز در حوزه عکاسی مستند خواهد بود.

وی بسترها و ظرفیت‌های لازم برای عکاسی مستند را در استان و در تبریز فراوان خواند و جشنواره عکس مستند را فرصتی برای آمیختن تاریخ و زیبایی این خطه با هنر عکاسی دانست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در طول تاریخ شاهد تحولات عمیق فرهنگی و هنری بوده است، افزود: به جرات می‌توان گفت شخصیت‌های برجسته‌ای از این استان و این شهر ظهور کرده‌ و در تمدن دنیا تاثیرات مهمی گذاشته‌اند.

وی در ادامه درباره پتانسیل‌های گردشگری استان آذربایجان شرقی و تبریز ابراز کرد: استان آذربایجان شرقی مجموعه گسترده‌ای از جاذبه‌های گردشگری است و در طول تاریخ مورد توجه گردشگران بوده؛ به طوری‌ که گردشگران سرشناس پس از ترک این دیار توصیفات قابل توجهی از آن کرده‌اند.

وی درباره اینکه جشنواره عکس مستند تبریز چگونه می‌تواند جزو برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ باشد، اظهار داشت: قطعا می‌توان به بهانه تبریز ۲۰۱۸ این جشنواره را در سطح بین‌المللی برگزار کرد. در این سال، عکاسان نقاط مختلف دنیا می‌توانند در تبریز به عکاسی مستند پرداخته و آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبریز را می‌توان قطب عکاسی مستند کشور و جزو اولین‌های حوزه عکاسی دانست، گفت: به نظر می‌رسد جشنواره سراسری عکس مستند تبریز می‌تواند هم قابلیت‌های استان و کشور را مستند کند و هم این امکان را فراهم کند که عکاسان مستند سراسر ایران گرد هم بیایند.

وی ادامه داد: جشنواره عکس مستند تبریز فرصت خوبی است برای شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان در این عرصه و نیز امکان ظهور و بروز برای عکاسان توانمند را به وجود می‌آورد.

محمدپور تاکید کرد: معتقدم جشنواره عکس مستند تبریز می‌تواند با اتکا به ظرفیت‌های خود، سال‌ها و دهه‌های متمادی ادامه پیدا کند و این مستلزم تشکیل دبیرخانه دائمی است. اداره فرهنگ و ارشاد استان نیز از هرگونه حمایتی دریغ نخواهد کرد تا هرسال با دایره اثرگذاری بیش‌تر شاهد برگزاری این جشنواره باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین در این دیدار در رابطه با حمایت از عکاسان مستند خاطرنشان کرد: انجمن هنر عکاسی آذربایجان شرقی، وسیله حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از عکاسان است.

وی افزود: برگزاری جشنواره که پیشنهاد دوستان انجمن عکاسی بود بیانگر آن است که نیازی در این زمینه احساس می‌شود.  جشنواره عکس مستند تبریز بی‌شک قادر خواهد بود از لحاظ ارتقا کمی و کیفی آثار و همچنین سمت و سو دادن به عکاسان و گردهم‌آیی هنرمندان تاثیرگذار باشد.

محمدپور در پایان اعلام کرد: برگزاری «کارگاه ارتقا زبان بصری در عکاسی مستند» با تدریس «پائولو پاتریزی»، عکاس مستند ایتالیایی، از جمله برنامه های جنبی این جشنواره خواهد بود که انتظار می رود آثار مثبتی را در پی داشته باشد.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *