دومین دوره انتخابات انجمن هنر عکاسی اهر برگزار شد

به منظور تعیین هیئت مدیره برای دو سال آینده صورت گرفت؛
دومین دوره انتخابات انجمن هنر عکاسی اهر برگزار شد
دومین دوره انتخابات انجمن هنر عکاسی اهر به منظور تعیین هیئت مدیره برای دو سال آینده برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آذفوتو، دومین دوره انتخابات انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۶۳ نفر از اعضای این انجمن در سال میرزا جعفر قراجه داغی مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان برگزار شد.
فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انجمن ها برنامه ای در نظر نمی گیرد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر در این جلسه با اشاره به اینکه وظیفه اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی حاکمیتی و نظارتی است، اظهار کرد: یکی از سیاست های فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذاری امور فرهنگی به انجمن ها و مردم است.

9554azphoto

 مهدی زارعی ادامه داد: با توجه به اینکه انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر یکی از فعال ترین انجمن های شهرستان اهر بوده و به تعبیر مسئولان آذربایجان شرقی انجمن عکاسی اهر نه تنها در شهرستان بلکه در سطح استان جزو فعال ترین انجمن ها است.
وی افزود: انجمن ها زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر بایستی برای خود برنامه ریزی کنند و ارشاد موظف نیست که برای انجمن ها برنامه ترتیب دهد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر بابیان اینکه ارشاد در جشنواره عکس سال ارسباران تنها ۵ میلیون تومان برای این رویداد فرهنگی اعتبار اختصاص داده بود، یادآور شد: هزینه های جاری این جشنواره از سوی هیئت مدیره انجمن هنر عکاسی اهر تامین شده است.

نتیجه دومین دوره انتخابات انجمن هنر عکاسی اهر
محمدرضا بهمرام، فرهاد زرگریان، پرویز گلی زاده، سعید قاسمی و معصومه فریبرزی به عنوان اعضای اصلی و سالار مسیب زاده و روح الله معماری به عنوان عضو علی البدل هیئت مدیره انجمن هنر عکاسی اهر انتخاب شدند.
در ادامه این انتخابات مهدی دایلاری نیز به عنوان بازرس انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر برای دو سال آینده انتخاب شد.

9553azphoto

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر:
کم توجهی به برنامه های فرهنگی از ضعف های انجمن هاست
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر گفت: اگر انجمن عکاسی قصد برگزاری برنامه‌ای داشته باشد قطعاً برگزاری این برنامه وظیفه فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهد بود و اگر تعداد برنامه‌ها بیشتر باشد مایه افتخار انجمن‌ها خواهد بود و اگر کم هم باشد از ضعف‌های انجمن به‌حساب می‌آید.
مهدی زارعی در آیین برگزاری دومین دوره انتخابات انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر، اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ برنامه‌ای در حوزه فرهنگی و هنری انجام نمی‌دهد و نقش ارشاد حاکمیتی و نظارتی است و کل برنامه‌های فرهنگی و هنری با اعتبار محدود به انجمن‌های زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ما هیچ برنامه‌ای برای اجرا به انجمن‌ها علی‌الخصوص انجمن هنر عکاسی اهر پیشنهاد نمی‌کنیم و پیشنهاد برنامه‌ها از وظایف انجمن‌هاست، افزود: به‌طور مثال اولین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران با هزینه‌ای بالغ‌بر ۳۰ میلیون تومان در اهر برگزار شد و فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها ۵ میلیون تومان به این جشنواره اعتبار تخصیص داد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر ادامه داد: هیئت‌مدیره انجمن عکاسی اهر در این فکر نباشد که بخواهد برنامه‌ای برگزار کند و ارشاد تمامی هزینه‌های آن را پرداخت کند این‌چنین نیست.
زارعی بابیان اینکه در حال حاضر انجمن‌های هنر عکاسی، ادبی، هنرهای تجسمی و نمایش در شهرستان اهر فعالیت می‌کنند، ابراز داشت: اگر انجمن عکاسی قصد برگزاری برنامه‌ای داشته باشد قطعاً برگزاری این برنامه وظیفه فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهد بود و اگر تعداد برنامه‌ها بیشتر باشد مایه افتخار انجمن‌ها خواهد بود و اگر کم هم باشد از ضعف‌های انجمن به‌حساب می‌آید.
وی با ذکر اینکه انجمن هنر عکاسی یکی از انجمن‌های فعال شهرستان اهر و آذربایجان شرقی به شمار می‌رود، گفت: به تعبیر مقامات استانی انجمن عکاسی اهر یکی از فعال‌ترین انجمن‌های آذربایجان شرقی بوده و به‌نوعی انجمن‌هایی که در استان وجود دارد سرآمد آن‌هاست.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر اضافه کرد: تمامی کاندیداهایی که در انتخابات انجمن هنر عکاسی اهر ثبت‌نام کرده‌اند توانمند هستند ولی باید به کسانی در این انتخابات رأی داد که بتوانند برای توسعه و اجرای برنامه‌های انجمن عکاسی وقت صرف کند.

9550azphoto

9551azphoto

9552azphotoسایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *