دو فیلم با موضوع عکاسی در اکران هنر و تجربه

دو فیلم با موضوع عکاسی در اکران هنر و تجربه

مستند«شرح یک عکس» به کارگردانی و تهیه کنندگی ساتیار امامی و «میرزا جواد» به کارگردانی سعید فرجی و تهیه کنندگی مهدی مطهر از ۸ مرداد در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد.

دو فیلم با موضوع عکاسی در اکران هنر و تجربه

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، مستند«شرح یک عکس» به کارگردانی و تهیه کنندگی ساتیار امامی و «میرزا جواد» به کارگردانی سعید فرجی و تهیه کنندگی مهدی مطهر از ۸ مرداد در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد. در خلاصه داستان مستند«شرح یک عکس» که اولین فیلم نیمه بلند مستند ساتیار امامی است آمده است :« در حادثه تروریستی تهران که توسط گروه داعش در مجلس شورای اسلامی رخ داد، یک تصویر، مهمترین عکس این حادثه در رسانه‌های داخلی و خارجی شد و سوژه آن، عماد پسربچه‌ای بیماری بود که به همراه مادرش در همان روز برای دیدار با نماینده شهرشان به مجلس آماده بودند. این تصویر درست ساعتی بعد از حادثه تروریستی تهران در رسانه منتشر شد تا همه نگاه‌ها به سمت عماد باشد»

«میرزا جواد» عنوان مستند ۲۸ دقیقه ای از سعید فرجی است که شهادت اولین عکاس دوره مشروطه (میرزا جواد عکاس باشی) را در جریان فتح تهران روایت می کند.

آیین افتتاحیه و آغاز اکران این دو مستند ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۸ مرداد با حضور کارگردان و عوامل فیلم در موزه سینما برگزار خواهد شد.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *