The Passion of Trees

رونمایی از کتاب «مصائب درختان» اثر علی شکری در تهران پس از انگلستان

آئین رو نمایی از کتاب “مصائب درختان” (The Passion of Trees)

کتاب عکس “مصائب درختان” که در کشور انگلستان به چاپ رسیده از مجموعه عکس هنرمند تبریزی “علی شکری” با حضور مقامات فرهنگی و هنرمندان پر آوازه‎ی ایرانی رونمایی خواهد شد.

کتاب عکس علی شکری با عنوان « مصائب درختان » با مقدمه ای به قلم استاد هادی شفائیه در انتشارات ماتادور انگلستان منتشر و در پایگاه های جهانی فروش و سفارش عرضه شده است.

كتاب عكس « مصائب درختان » / The Passion of Trees به عنوان نخستین کتاب عکس عکاس ، دستاورد بیش از یک دهه تلاش « علی شکری » عکاس تبریزی است که از درختان در فرم ها و اَشکال گوناگون عکاسی کرد و در نهایت بنا بر هماهنگی با انتشارات ماتادور در کشور انگلستان تعدادی از عکس های این عکاس در کتابی نفیس با قطع خشتی در اندازه ۲۶ در ۲۶ سانتیمتر چاپ و منتشر شده است.

هادی شفائیه در بخشی از متن ابتدای این کتاب عکس در وصف نگاه عکاس آورده است: « … درخت خشک با شاخه های لُخت توجه کسی را جلب نمی کند و به وصف و زیبایی آن برنمی انگیزد. علی شکری چنین نیست، او همین درختان خشک را زیبا می بیند و از آنها کتاب «مصائب درختان» شامل تصاویری از درخت های طبیعت ایران رونمایی می شود و در این آفرینش موفق می شود.

در این مجموعه، او ما را به ضیافت زیبایی ها می برد و دنیایی زیبا از چشم خود به ما می نماید. زیبایی ای که اگر ما خود بودیم، هرگز چنین نمی دیدیم او با امکاناتی که تکنیک عکاسی در اختیار گذاشته، گاهی روشنی ها را تیره و تیرگی ها را روشنی می کند … »

علی شکری متولد دی ماه سال ۱۳۶۰ در تبریز و دانش آموخته مهندسی رشته فناوری اطلاعات IT در شاخه امنيت شبكه های كامپيوتری می باشد که تجربه عکاسی را از سال ۱۳۸۲ در شاخه عکاسی طبیعت آغاز کرده است.

این عکاس تبریزی در رابطه با انتشار این مجموعه گفت: مجموعه عکس « مصائب درختان » دستاورد ۱۳ سال تلاش جستجوگرانه و مبهمی بود که عکاسی در لابلای فرم ها و اَشکال درختان برای من به دنبال داشت. این کتاب همزمان با روز سه شنبه ۲۵ مهر ماه جاری مطابق با ۱۷ اُکتبر در سایت هایی همچون: amazon, ebay, google, waterstone و ديگر سايت ها در مرحله پیش فروش قرار خواهد گرفت.

شکری با اشاره به معرفی و رونمایی این کتاب عکس در شهر محل نشر و زمان حضور این تالیف در ایران، اظهار داشت: این کتاب مورد استقبال ناشران معتبر جهان قرار گرفته و ۱۰ اکتبر انتشار آن به پایان رسیده و ۱۷ اکتبر طی مراسمی در كشور انگليس رونمایی شد و در مدت زمان کوتاهی پس از این مراسم، به ایران وارد شده است.

وی در رابطه با محتوای عکس های مجموعه گفت: سعی کرده است با نگاه انسانی به درختان، آن ها را با شخصیتی که طبیعت به ایشان داده است ببیند و روابط اجتماعی بین درختان را به تصویر بکشد.

زمان: سه شنبه ۲۸ آذرماه ساعت ۱۶
نشانی: پاسداران، خیابان گل نبی،خیابان شهیدناطق نوری،میدان قبا

علاقمندان می‌توانند این کتاب را هم اکنون از فروشگاه آذفوتو به صورت آنلاین خریداری و دریافت کنند.


The Passion of Trees
by Ali Shokri

The Passion of Trees is a collection of photographs taken in Iran and Azerbaijan’s stunning nature.

However, this is a collection of nature photographs with a difference. Over the years, Ali has witnessed the beauty of the forests that he has loved since his childhood severely decline. As the number of roads and dams have increased, and more and more of the forests have been destroyed, the situation has become increasingly desperate.

“To me, each tree, like a human being, has a tale to tell. When a tree dies, a whole story is interrupted, a destiny is altered for the worse. I feel as if the trees, bundled in the back of trucks, are cursing us with their broken hands, wounded faces and severed roots.

The Passion of Trees is Ali’s stark reminder that the natural world deserves our care. Through his photography, Ali encourages viewers to consider the world around them and to look upon nature with a different perspective, to consider the very real possibility that without swift action, the devastating effects of climate change and the decline of countless animals and plants.



آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *