شاهرخ حاتمی

شاهرخ حاتمی «پدر فوتوژورناليسم» ايران درگذشت!

شاهرخ حاتمی که از او به عنوان «پدر فتوژورناليسم» ايران نام برده می‌شود، بعد از ۵۷ سال ثبت وقایع بزرگ ایران و جهان، امروز در ۹۱ سالگی در پاريس درگذشت.

شاهرخ حاتمی

شاهرخ حاتمی

​آلفرد یعقوب‌زاده فوتوژورنالیسم ساکن پاریس درباره‌ی شاهرخ حاتمی چنین گفت:
«شاهرخ عکاسی از جنس مصدق بود، آرام ، مصمم و پر تلاش. عكاسي خبری را در نخستين روزهاي جوانی، از کودتای ۲۸ مرداد آغاز کرد و پس از آن بسيار حوادث مهم ايران و جهان را ثبت كرد و با هنرمندان بزرگی همچون، کوکو شانل، بیتلز، استیو مک کوئین، شارون تیت، فای دوونا بیگیت باردو، کاترین دانو، الیزابت تیلور، رومی اشنایدر و بسیاری دیگر از بزرگان هالیود و همچنين با مجلاتي همچون لايف، پاري ماچ و ال سال‌ها همکاری داشت. حاتمی در جریان انقلاب ایران با آيت الله خمینی و یارانش در نوفلوشاتو آشنا شد و همراه وی در ۱۲ بهمن ۵۷ به ایران آمد اما پس از مدتی از ایران مهاجرت کرد و تا پايان عمر، وطن خود را نديد. در عکاسی بسيار خلاق و صاحب سبك بود و به حق بايد او را پدر فوتوژورنالیسم ایران دانست.»

عکس روی جلد از «شاهرخ حاتمی»

عکس روی جلد از «شاهرخ حاتمی»

می‌توانید عکس‌های شاهرخ حاتمی را از این لینک مرور کنید.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *