ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان آغاز شد

ششمین همایش«۱۰ روز با عکاسان» عصر چهارشنبه ۱۵ آذر ماه در خانه هنرمندان ایران گشایش یافت.

به گزارش آذفوتو به نقل از روابط عمومی ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان، این همایش با حضور مجید رجبی معمار؛ مدیر عامل خانه هنرمندان ایران، ساعد نیک ذات؛ دبیر ششمین دوره ده روز با عکاسان و روسای انجمن های تخصصی، عکاسان و جمع زیادی از علاقمندان به هنر افتتاح شد.

ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان آغاز شد

مجید رجبی معمار در ابتدای این مراسم گفت:من به دوستان در انجمن گفته ام که اینجا خانه خود شماست و در واقع متعلق به همه رشته ها و تخصص های هنری است که هر انجمن می تواند به میزان تلاش خود در فضاهای متنوع خانه هنرمندان فعالیت داشته باشد.

وی ادامه داد: ما مفتخریم در طول سال دو رخداد بزرگ عکاسی را در خانه هنرمندان ایران برگزار کنیم که یکی از آن ها همین ده روز با عکاسان است و ما در طول این ده روز کل فضاهای خانه را در اختیار عزیزان در انجمن قرار می دهیم.

مدیرعامل خانه هنرمندان گفت: امیدوارم که پس از این ده روز و برگزاری نشست ها و کارگاه های تخصصی در مجموع اتفاق خوشایندی برای جامعه عکاسی ایران رخ بدهد و خروجی قابل توجهی داشته باشد.

در ادامه این برنامه ساعد نیک ذات دبیر ششمین همایش«۱۰ روز با عکاسان» گفت: حرفه اصلی من سینماست و من در سینما آموختم که باید هر کاری را به شکل گروهی انجام داد و هرکسی یک گوشه کار را بگیرد. امسال ده روز با عکاسان با همکاری شش انجمن تخصصی عکاسی و دو نمایشگاه ویژه که مربوط به دو استان آذربایجان غربی و خراسان است، برگزار شده است. مسعود زنده روح کرمانی؛ رییس انجمن عکاسی میراث فرهنگی ،حمید فروتن؛ ریس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، حسین حیدری؛ مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، حافظ احمدی؛ رییس انجمن عکاسان سینمای ایران، ابراهیم سیسان؛ رییس انجمن عکاسان خانه تئاتر و یدالله ولی زاده؛ رییس انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران افرادی بودند که ما را در این رویداد یاری کردند.

نیک ذات گفت: امسال ما کمیته ای را نیز تشکیل دادیم که این کمیته بتواند به قائم به ذات فرد نباشد و هر فرد یک بخشی از کار را در دست داشت. مریم منصوری، مدیر اجرایی، دکتر شهاب الدین عادل؛ مدیر شورای علمی، مهدی وثوق نیا؛ مدیر هنری، مجید فروغی؛ مدیر روابط عمومی، آرش کریمی؛ مدیر بخش نگاه شخصی، جاوید نیک پور؛ مدیر بخش رسانه های دیجیتال و همکاران آنها ما را در این دوره یاری می کنند.امسال ما از دو استانی که در زمینه عکاسی فعال هستند هم نمایشگاهی بپا کردیم که کیوریتوری آن در بخش آذربایجان غربی به عهده رومین محتشم بود و بخش استان خراسان را نیز کیارنگ اعلایی به عهده داشت.

در ادامه این مراسم نیک ذات از مدیران انجمن های عکاسی و کمیته برگزار کننده رویداد ۱۰ روز با عکاسان دعوت کرد تا با او در یک قاب قرار بگیرند تا عکس آنها ثبت شود.

نمایشگاه «ده روز با عکاسان» با نوای نی انبان و سازهای کوبه ای با حضور مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، ساعد نیک ذات و روسای انجمن ها افتتاح شد.

در این دوره بیش از ۴۰۰ عکس در گالری های خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شده است. در نمایشگاه انجمن عکاسان میراث فرهنگی عکس های بادگیرهای ایران با عنوان “ایران سرزمین بادگیرها” به نمایش گذاشته شده است. در نمایشگاه انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس نمایشگاهی با عنوان “یک حلقه از جنگ” ؛ عکس های حمیدرضا ولی از یک روز عملیات در ماهوت عراق در یک حلقه فیلم، ۲۱ عکس از زندگی شهید منصور عطشانی در جزیره مینو و ۲۱ عکس که شهید عطشانی عکاسی کرده به نمایش گذاشته شده است. در نمایشگاه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران هفت مجموعه عکس با عنوان های “قاچاق سوخت”، “تولد یک بحران”، “خروس های جنگی”، “سال هزار و سیصد و چند”، “یار دبستانی”، “آوای کودکی” و “خاطات مقدس” در مجموع با ۶۵ عکس به نمایش گذاشته شده است.

انجمن عکاسان سینمای ایران با موضوع مواجهه در عکاسی سینما ۹ قاب از عکس های پشت صحنه و صحنه فیلم به نمایش گذاشته است. در نمایشگاه انجمن عکاسان خانه تئاتر ۳۲ عکس از اجراهای تئاتر و در نمایشگاه انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران ۳۱ عکس به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاه عکس استان خراسان با ۶۸ عکس از عکاسان این استان و نمایشگاه استان آذربایجان غربی با ۴۶ عکس در ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان برگزار شده است.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *