فراخوان نمایشگاه گروهی عکس “احساس”

فراخوان نمایشگاه گروهی عکس “احساس ” شیراز اسفند ۹۶
برگزارکننده: موسسه نگاه خلاق پویا
مکان: نگارخانه به نگار

۱- شرکت در این نمایشگاه برای همه عکاسان کشوری آزاد است و محدودیتی ندارد.
۲- موضوع، تکنیک و شیوه ارائه اثر آزاد می‌باشد.
۳- ورودیه برای هر اثر در هر ژانری ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد.
۴- هر هنرمند می‌تواند حداکثر میتواند سه اثر را به نمایش بگذارد.
۵- هر هنرمند می‌تواند حداکثر ۱۰ اثر با تعیین اولویت جهت داوری و انتخاب ارائه نماید.
۶- اندازه آثار کوچکترین ضلع ۴۰ سانتی‌متر و بزرگترین ضلع حداکثر ۶۰ سانتی‌متر باید باشد
۷- آثار پذیرفته شده جهت نمایش در نمایشگاه چاپ خواهد شد و در پایان به همراه گواهی تقدیم هنرمندان خواهد گردید
۸- عکس ها بدون لوگو نام هنرمند بر روی عکس در نمایشگاه نمایش داده خواهد شد

گاه شمار:
آخرین مهلت ثبت نام و پذیرش آثار ۱ اسفند ۹۶
زمان نمایشگاه :۴ لغایت ۹ اسفندماه ۹۶
افتتاح نمایشگاه : جمعه ۴ اسفندماه ۹۶ – ساعت ۱۷

مقررات نمایشگاه
۱- برگزار کننده بر اساس اظهار شرکت کننده، حسب مورد او را مالک اثر می‌داند و در صورتی که تا قبل از فروش اثر ادعایی برخلاف آن از سوی غیر به‌طور کتبی به برگزارکننده اعلام شود، برگزارکننده اثر مذکور را از نمایشگاه حذف خواهد کرد و مسئول حل اختلاف نخواهد بود در این فرض، اثر با تنظیم صورت‌جلسه به شرکت‌کننده تحویل داده خواهد شد ولی مبلغ ورویه مسترد نمی‌شود. چنانچه چنین ادعایی پس از فروش اثر به مشتری مطرح شود، مسئولیت پاسخ‌گویی در قبال خریدار و مدعی ثالث به عهده شرکت کننده خواهد بود.
۲- برگزارکننده مکلف است در قبال دریافت آثار شرکت‌کننده، رسید ارائه نماید و شر کت‌کننده نیز مکلف است در پایان نمایشگاه – حداکثر دو هفته پس از پایان نمایشگاه – با تحویل رسید، آثار به فروش نرفته خود را دریافت نماید. چنانچه شرکت‌کننده پس از انقضای مهلت مذکور نسبت به دریافت آثار خود مراجعه ننماید، برگزارکننده هرگونه ادعای دیگر در خصوص محافظت از اثر را از خود ساقط می‌نماید.
۳-برای هنرمندانی که خارج از شیراز در این نمایشگاه شرکت نموده اند ارسال آثار و گواهی شرکت در نمایشگاه با پرداخت هزینه پست پیشتاز مقدور خواهد بود.
۴- ید برگزارکننده بر آثار ارائه شده امانی است و تکلیف محافظت از آنها در حدود متعارف و متناسب با امکانات او است که شرکت‌کننده با آگاهی از این امر شرکت در نمایشگاه را پذیرفته است.
۵- سقف قیمت اتیکت آثار عرضه شده مبلغ ۲.۵۰۰.۰۰۰ ریال تعیین شده است که در صورت فروش اثر پس از کسر حق‌العمل برگزار کننده (۳۰%) به هنرمند پرداخت می گردد.
۶- چنانچه هر دو طرف برگزارکننده و شرکت‌کننده راضی به اعمال تخفیف باشند در این صورت مبلغ تخفیف از هر دو طرف به‌ نسبت درصد طرفین کسر می‌شود و در صورتی که فقط یکی از طرفین راضی به تخفیف باشد فقط از طرف راضی، تخفیف کسر می‌گردد.
۷- برگزارکننده مکلف است حداکثر تا دو هفته پس از اتمام نمایشگاه سهم هنرمندان از وجوه آثار فروخته شده را به صاحبان اثر پرداخت نماید و در صورتی که خریدار، قیمت اثر خریداری شده را به صورت چک تسلیم نموده باشد، حداکثر تا یک هفته پس از وصول چک، سهم شرکت کننده پرداخت می‌گردد.
۸- اگر برپایی نمایشگاه به جهات قابل انتساب به برگزارکننده کنسل شود در این صورت کلیه وجوه دریافتی به عنوان ورودیه به شرکت‌کننده مسترد خواهد شد.
۹- اگر شرکت کننده پس از تکمیل ثبت نام و پیش از چاپ آثار به هر دلیلی از حضور در نمایشگاه منصرف شود ورودیه ایشان پس از کسر مبلغ ۳۰ درصد مسترد خواهد شد. چانچه پس از چاپ آثار شرکت کننده از شرکت در نمایشگاه منصرف گردد هیچ وجهی به وی مسترد نخواهد شد.
۱۰- در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین چه به صورت اختلاف مالی و یا ادعای خسارت از باب عیب یا اتلاف اثر و یا اختلاف در تفسیر مندرجات مقررات نمایشگاه، حل اختلاف توسط داوری مرضی‌الطرفین صورت خواهد گرفت که هر دو طرف مکلف به تبعیت از نظریه داوری خواهند بود.
۱۱- در خصوص موارد پیش‌بینی نشده در این مقررات، نظریه برگزارکننده معتبر خواهد بود.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *