فراخوان نمایشگاه گروهی عکس ایران نگار

فراخوان نمایشگاه گروهی عکس ایران نگار

مجموعه عکاسان مستقل ایران درنظر دارد به‌منظور ایجاد ارتباط بهتر بین هنر عکاسی و مخاطبان آن و نیز معرفی پتانسیل‌ها و استعدادهای این حوزه به عموم علاقه‌مندان، نمایشگاه گروهی عکس با عنوان « ایران نگار » برگزار کند. این نمایشگاه قصد دارد با قرار دادن آثار ارزشمند عکاسان باتجربه ایران‌زمین در کنار آثار عکاسان جوان بااستعداد، فضای متفاوتی ایجاد و زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای عکاسی شود.

*موضوعات:
– موضوع این نمایشگاه«سفر» است. به عبارت دیگر، این نمایشگاه قصد دارد شرایط مساعد و یکسانی برای نمایش آثار برجسته تمامی شاخه‌های عکاسی در کنار هم را فراهم آورد. لازم به ذکر است پس از پایان مهلت فراخوان، عکس‌ها در دسته‌بندی‌های مشخص قرار گرفته و در کنار آثار مشابه خود به نمایش در خواهد آمد.

موضوع سفر:
يک عکس سفری عکسي است که احساسي از يک زمان يا مکان، تصوير يک سرزمين، مردم آن سرزمين، يا يک فرهنگ در حالت طبيعي آنرا نشان دهد. محدوديت جغرافيايي ندارد ( برای نمایشگاه لطفا فقط از ایران باشد ). عکسهاي فوق کلوزآپي که هويت زمان و مکان را از دست ميدهد،عکسهاي استوديويي از مدل، يا دستکاريهايي در عکس، که باعث ميشوند موقعيت واقعي نشان داده نشود قابل قبول نيستند. هيچ عنصري از عکس نبايد جابجا، اضافه، حذف،بازچيني و يا ترکيب شود. اجازه هيچ گونه تغيير و تبديل و يا دستکاري وجود ندارد مگر تغيير اندازه عکس، کراپ ، تاريک يا روشن کردن و ترميم رنگ اصلي صحنه. از هيچ فيلتر جلوه هاي ويژه نمي شود استفاده کرد. هرگونه شارپ کردن عکس بايد طبيعي به نظر برسد.

*قوانین:
– شرکت برای تمامی عکاسان آماتور و حرفه‌ای کشور در این نمایشگاه آزاد است.
– عکس‌ها میتوانند توسط موبایل یا دوربین حرفه ای ثبت شده باشد.
– هر شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر ۵ تک‌عکس به ایمیل دبیرخانه نمایشگاه می‌باشد.
– عکس‌های ارسالی می‌توانند رنگی یا تک‌رنگ (مونوکروم) باشند.
– مشخصات فردی شرکت‌کننده از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره ملی، کد پستی، شماره تماس (ثابت و همراه)، در قالب یک فایل word یا PDF به ایمیل جشنواره ارسال شود.
– عکس‌های ارسالی بایستی با فرمت Jpeg در ابعاد ضلع بزرگ ۱۵۰۰ پیکسل و حجم حداکثر ۲ مگابایت باشند.
– شرکت‌کننده بایستی عکس‌های خود به همراه فایل مشخصات فردی را به صورت یک فایل زیپ درآورده و به ایمیل negariran0@gmail.com ارسال کند.
– شرکت‌کننده به‌عنوان مالک اثر شناخته شده و مسؤولیت هرگونه دعوی حقوقی در باب مالکیت اثر به عهده وی ‌می‌باشد.
– پس از داوری آثار و در صورت راه‌یابی اثر به بخش نمایشگاه، فایل عکس در ابعاد اصلی از عکاس مطالبه می‌شود.

– به هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد گواهی شرکت اهداء خواهد شد.
– برگزارکننده حق استفاده از عکس‌های ارسالی جهت مصارف فرهنگی را برای خود محفوظ می‌داند.
– تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به‌عهده دبیرخانه جشنواره است.
– با توجه به اینکه این نمایشگاه به‌صورت آزاد و توسط گروهی از عکاسان علاقه‌مند به عکاسی، تدارک و برگزار می‌شود، هزینه چاپ و قاب عکس‌ها برعهده شرکت‌کننده خواهد بود.
نمایشگاه در چندین شهر ایران به نمایش خواهد گذاشته شد .

– دبیر اجرایی نمایشگاه: عطا رنجبر

*گاهشمار نمایشگاه:
– اعلام فراخوان و آغاز ارسال آثار: ۲۶ اسفند
– آخرین مهلت ارسال آثار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
– اعلام نتایج داوری: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
– زمان برگزاری نمایشگاه: نیمه اول اردیبهشتآذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *