فلش جدید کانن با استفاده از هوش مصنوعی جهت تابش نور را انتخاب می‌کند

به تازگی کانن در جهت تکامل سیستم دوربین‌های DSLR، یک فلش الکترونیکی با نام ۴۷۰EX-AI را معرفی کرده است که به لطف هوش مصنوعی، جهت تابش نور را انتخاب می‌کند و به صورت خودکار با موتور داخلی خود تغییر زاویه می‌دهد. ۴۷۰EX-AI بیشتر برای مبتدیان و علاقه‌مندان به عکاسی مناسب است تا از این طریق اطلاعات بیشتری در مورد عکاسی با فلش بیاموزند. ۴۷۰EX-AI به یکی از جنبه‌های استفاده از فلش که همان تنظیم دقیق زاویه تابش نور در عکاسی است، می‌پردازد که کاربران با تجربه از آن به صورت دستی استفاده می‌کنند.

جالب است بدانید یکی از اشتباهات رایجی که عکاسان تازه‌کار در زمانی‌که برای اولین بار با یک فلش خارجی کار می‌کنند، مرتکب می‌شوند هدایت جهت فلش به‌طور مستقیم بر روی سوژه مورد نظرشان است. انجام این کار باعث ایجاد سایه‌های خشن و غیر طبیعی در تصاویر می‌شود. این در حالی است که با هدایت فلش به سمت بالا، نور از سقف منعکس می‌شود و تصاویر به شکل بسیار طبیعی‌تر، نرم‌تر و حرفه‌ای تر ثبت می‌شوند. تکنولوژی جدید هوش مصنوعی به کار گرفته شده در کانن فاصله بین فلش و سوژه مورد نظر را اندازه‌گیری می‌کند و همچنین فاصله بین فلش و سقف را برای تعیین زاویه‌یابی مطلوب محاسبه می کند. ۴۷۰EX-AI به‌صورت خودکار سر فلش را به سمت موقعیت صحیح هدایت می‌کند و برای محافظت از بروز خطاهای احتمالی در زمان استفاده از فلش در عکاسی طراحی شده است.

جالب است بدانید، این فلاش حتی به اندازه کافی هوشمند است و هنگام تغییر بین حالت عمودی، افقی، پرتره و یا هر جهت دیگر، زاویه مناسب را به خاطر می‌سپارد و به‌طور خودکار به موقعیت مناسب باز می‌گردد. همانند دیگر فلش‌های کانن، این کمپانی به دلیل نگرانی‌هایی که در خصوص افزایش دمای دستگاه دارد استفاده از باتری‌های لیتیوم‌یونی را توصیه می‌کند.

کانن همچنین اعلام کرده است که حالت کاملا اتوماتیک فلاش با EOS DSLR جدیدتر کار می‌کند و DSLR‌های قدیمی‌تر و همچنین دوربین‌های EOS M mirrorless، از حالت نیمه‌اتوماتیک فلش پشتیبانی می‌کند که به کاربر اجازه می‌دهد تا زاویه‌های خاصی را به‌صورت دستی تنظیم کند سپس آن را قفل می‌کند و هر بار که دوبار دکمه شاتر را فشار دهید فلش خود را به سمت این زاویه می‌چرخاند. اگر دوربین را برای عکسبرداری به سمت خود برای تهیه عکس سلفی بچرخانید، فلش به‌طور خودکار تغییر می‌کند. با وجود جذابیت‌های زیادی که این محصول برای عکاسان مبتدی به همراه دارد اما برخی محدودیت‌ها نیز برای استفاده از آن وجود دارد. به‌عنوان مثال اگر به فلش اجازه دهید تا یک نقطه خاص را انتخاب کند و سپس شما عکس خود را مجددا حرکت دهید، مجبورید دوباره تمام فرایند را انجام دهید و یا این‌که نور در جهت اشتباه تابیده شود.

گفتنی است، این فلش الکترونیکی در ۲۵ فوریه همراه با دو محصول جدید کانن برای عکاسان مبتدی و متوسط ​​معرفی شده است.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *