مواجهه با پدیده ها در مالتی مدیا عکاسانه است

کارگاه تخصصی «مالتی مدیا،چشم اندازی جدید در داستان گویی تصویری» در ششمین روز همایش ۱۰ روز با عکاسان با حضور ابراهیم حیدری در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

حیدری در این کارگاه گفت: یکی از چالش های اصلی در حوزه مالتی مدیا تبدیل کردن اطلاعات به فرم است. در واقع یکی از اصلی ترین چالش ها در این حوزه آن است که چگونه می توان مفاهیم انتزاعی را به فرم گرافیکی تبدیل کرد. در جمع آوری اطلاعات نباید خساست به خرج داد و هر چه می توانید دنبال منابع موثق تر و مطمئن تر باشید.

حیدری درباره اندازه و حجم یک مالتی مدیا گفت: زمانی که حرف از این رسانه می شود به یاد داشته باشید که شما دارید در حوزه هنر سخن می گویید و در هنر محدودیتی وجود ندارد. در واقع شما باید محدودیت ها را از ذهنتان دور بریزید و تنها بیاموزید که چطور با ابزار و از چه طریقی می خواهید حرفتان را بگویید. اگر شما بپذیرید که محتوا همراه با خود فرم می آورد نکته ای که اهمیت دارد و نباید از آن چشم پوشی کرد آن است که حشو و زواند را چگونه حذف کنید و یک پلات را چگونه بسط دهید.

او گفت: در دورانی که با نوعی اشباع تصویری روبرو هستیم و حرف نزده وجود ندارد بحث بر سر چگونه گفتن و مواجه کردن افراد با سوژه است. فرق مالتی مدیا و فیلم در فرق نگاه و جهان عکاسانه یک عکاس در تولید اثر است. در مالتی مدیا قاب ها فریز شده اند و ترکیب بندی کلاسیک دارند. درواقع جهان ذهنی کسی که مالتی مدیا کار می کند بیشتر عکاسانه است. زاویه مواجهه کسی که مالتی مدیا می سازد با پدیده ها شکلی عکاسانه دارد.

حیدری در ادامه این کارگاه تعدادی از مالتی مدیاهای تولید شده توسط عکاسان مطرح جهان را به نمایش درآورد و سپس به معرفی نرم افزارهای تدوین در گوشی های تلفن همراه پرداخت.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *