نتایج اولین جشنواره ملی عکس پرستار

اولین جشنواره ملی عکس پرستار برگزیدگان خود را معرفی کرد.

این جشنواره در دوسال گذشته به صوت استانی با توجه به استقبال هنردوستان اردبیلی برگزار گردید.
در سال ۱۳۹۶ هیئت مدیره نظام پرستاری اربیل تصمیم به برگزاری این جشنواره به صورت ملی گرفت پس از اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری ارگان های مربوطه فراخوان جشنواره اعلام شد.

جناب آقای دکتر مظفری رییس هیئت مدیره نظام پرستاری که با روشنگری و فکری باز دغدغه مسایل فرهنگی و اجتماعی خصوصا در عرصه پرستاری رو دارند ، بستر لازم رو برای حضور هنرمندان در حوزه انجام رسالت فرهنگی و اجتماعی خود در قبال سخت کوشترین و زحمت کشان از جمله پرستاری فراهم نمود تا بستر لازم برای نشان دادن پرستاری به جامعه با استفاده از زبان هنر فراهم شود.

همیشه و همواره موضوع فرهنگ و ارزش‌هایی که فضای فرهنگی می تواند در جامعه جاری سازد دغدغه اصلی اندیشه ورزان و خردمندان این سرزمین بوده ، سلامت جامعه از شاخصه های مهم فرهنگی است ، موضوع سلامت جامعه را می توان از زوایای گوناگون واکاوید . بی شک ، انسان امروزی ،فارغ از زیست بومش نیازمند پرداختن به موضوعاتی دارد که فهم ، ادراک ، کنش پذیری ، سلامت ، رفاه ، آسایش ، طراوت ، شادابی ، پیشرفت و دستیابی به ارزشهای والای انسانی و بسیاری دیگر را برای او بیش از پیش نماید . اولین جشنواره ملی عکس پرستار در راستای این چنین هدفی رقم خورد ، زندگی پویشی آگاهانه را می طلبد . گاه که زندگی ناهموار میگردد و انسان های نیازمند کمک می شوند، نیازمند یاری ، چه به لحاظ جسمی و چه از نقطه نظر روحی و روانی ، پرستاران این مردمان پاک و بی آلایش به مدد می آیند و کمک می‌رسانند برای تسکین بخشی ، مداوا ، مراقبت و مدیریت ناهنجاریها و بیماریها تا غبار غم را از جسم و روان آدمیان بزدایند.

بر پایه عکسهای رسیده به دبیرخانه اولین جشنواره ملی عکس پرستار و بر مبنای نگرش به مسائل موضوعات مطروحه فوق و بر اساس قوانین قید شده در متن فراخوان تصاویر مورد بررسی و داوری قرار گرفتند تصاویری که رسیدند در یک نگاه کلی ، واجد چنین شرایطی بودند.

داوری آثار توسط هیئت داوران امیر حسین حیدریان ، سید روح اله هاشمی ، کاوه فرزانه در سازمان نظام پرستاری کشور با حضور رییس سازمان نظام پرستاری کشور آقای دکتر دالوندی ، معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری کشور آقای دکتر کشفی ، رییس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل آقای دکتر مظفری انجام پذیرفت که از این میان سه نفر در بخش اصلی و سه نفر در بخش ویژه به ترتیب نفرات اول الی سوم مشخص گردید.

بخش اصلی
نفر اول مجید حجتی
نفر دوم فواد اشتری
نفر سوم روح اله دهقانی

بخش موبایل
نفر اول امید حسن نیا
نفر دوم سعید زلفی
نفر سوم سید علی رضویانسایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


One thought on “نتایج اولین جشنواره ملی عکس پرستار

  1. محمدرضا صادقی

    خیلی خوشحال شدم که همچیم جشنواره ای وجود داشت . پرستار های زحمت کش ترین قشر این جامعه هستن و واقعا خوشحال شدم بابت این جشنواره .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *