نمايشگاه گروهي عكس “همراه طبيعت ايران” + ویدیو

نمايشگاه گروهي عكس “همراه طبيعت ايران ” با نمايش منتخبي از آثار عكاسان طبيعت و منظره نگار ارائه خواهد شد.
طبق اعلام فرشيد احمدپور، نمايشگاه گردان اين رويداد،
كريم متقي، عباس عربزاده، برديا سعادت، علي شكري، عليرضا دروچي، پيمان حامدي بهتاش، سونامويدزاه، مسعود طالبي، وحید دلسعید، فرشيد احمدپور عكاسان حاضر دراين نمايشگاه هستند.
عكاسان نام برده هريك با ارائه ٣ اثر در اين رويداد حضور يافته اند. عكسها درسايز ٧٠در ١٠٥ سانتيمتر، چاپ ديجيتال برروي كنواس، با اديشن ٢نسخه، ارائه خواهد شد.

نمايشگاه گروهي عكس "همراه طبيعت ايران "

در بخشی از این نمایشگاه آمده است:
در گذر از دوران پستورال (Pastoral) به مدرنیته (Modernity)، همواره طبیعت را ستوده ایم و صنعت را علی رغم رفاهی که همراه آورده، تقبیح میکنیم که بیش از پیش گرفتارمان نیز می کند. به همان اندازه که طبیعت را زیبا دانسته و تمجید می کنیم، زندگی صنعتی و مدرن را نیز زیبا تلقی می کنیم، زیبایی اش اغواگر است و ناچار مصیبتش را هم تحمل می کنیم.
در دهه های پیش تر با طبیعت اُخت بودیم و پنجره های اتاق ها را بزرگ تر می ساختیم تا نور طبیعیِ کافی داشته باشیم و طبیعت را در سایز بزرگ ترِ آن ببینیم. عصر صنعت و مهم تر از آن، اقتصاد اقتضا می کرد که پنجره ها کوچک تر و کوچک تر شده و در نتیجه طبیعتِ بیرون نیز منظری هرچه کوچک تر پیدا کرد.
در دهه های پیش که به اقتضای صنعت و اقتصاد پنجره ها را نیز از دست دادیم، برای جبران مافات به تابلوهای نقاشی و عکس ها پناه بردیم. اما دیری نگذشت که عصرِ صنعت و اقتصاد وادارمان کرد تا تابلوها و عکس ها را نیز در سایز کوچک تر در دیوار اتاق هایمان بیاویزیم.
اکنون که جهان و زندگی مان مجازی تر شده، ناگزیر و ناگریز، طبیعت محیط ان را مجازی دیده و مجازی ثبت می کنیم، و برای نسل های آتی نیز به طور مجازی به ارث می گذاریم.
اما هر طور که باشد، تعلق خاطرِ انسان به طبیعت، همواره ابدی و ازلی است. باشد که این نمایشگاه مرثیه ای باشد برای فقدان طبیعتِ در حال انقراض.

کتاب عکس « همراه طبیعت ایران » به کوشش فرشید احمدپور، با موضوع طبیعت چهار فصل کشور به شماره شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۷۱۳۶-۷-۷ در ۷۲ صفحه در قطع … ، طراح گرافیک: فرشید احمدپور، ناظر فنی چاپ: مهرداد ربیع لاله ، در شرکت چاپ مهر رایان تبریز، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به قیمت بیست وپنج هزار تومان/ ۲۵۰.۰۰۰ ریال چاپ شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار « آذفوتو » قرار گرفته است.

در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از این تالیف به  « ایـنـجـا » کلیک کنید.

افتتاحيه: ٢٢ آذر ماه سال ١٣٩٦ ، ساعت ١٥ الي ١٩
مكان: نگارخانه برگ
تهران، پاسداران، ميدان هروي، خيابان وفامنش، خيابان جمالي شرقي، عمارت عين الدوله.
لازم به ذكر است اين نمايشگاه تا ٢٩ آذر، به جز روزهاي تعطيل، از ساعت ١٠تا ١٨ براي بازديد عموم داير خواهد شد.

همراه طبیعت ایران Along With The Nature Of IRAN
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *