نمایشگاه اضطراب موازی در گالری دنا

نمایشگاه اضطراب موازی در گالری دنا

نمایشگاه انفرادی عکس و چیدمان از آثار صمد قربان زاده با عنوان “اضطراب موازی” از روز جمعه ۹ آذر در گالر دنا گشایش خواهد یافت.

در توضیح نمایشگاه “اضطراب موازی” چنین آمده است:
“بنا بر دیدگاه زیگموند فروید ضمیر ناخودآگاه منبعی از امیال سرکوب شده ای همچون غرایز, آرزوها, خاطرات و امیال جنسی است که از دوران کودکی در نهاد فرد نقش بسته و در هر لحظه و به شکل های گوناگونی می تواند خود را بروز دهد. اما این بروز و به تعریف دقیق تر ارضاء این امیال در هر زمانی می تواند همراه با پریشانی ها, آشفتگی ها و اتفاقات ناگواری برای فرد باشد که در یک کلام موجب اضطراب در او می گردد. به عبارت دیگر منبع اصلیِ این اضطراب, ترس از بروز امیال و ناکارامدیِ “من یا Ego” در جلوگیری از آن و در نهایت سرزنش و مجازات از سمت”من برتر Super Ego” است. من برتر(قانون- پدر و مادر- اجتماع) یا وجدان فرد در واقع سد محکمی است در برابر بروز این امیالِ ناخودآگاهی, طوریکه به ازای هر ارضاء و بروز امیال, شاهد عکس العملی تند از طرف او خواهیم بود. در این میان فرد یا باید برای دوری از مجازات من برتر امیال و غرایز خود را سرکوب نگه دارد, که این خود می تواند موجب تنش های جدیدی در روان او گردد و یا با به جان خریدن مجازات ها دست به ارضاء و بروز این امیال زند. آن چه که در مجموعه اضطراب موازی مورد توجه است, سعی در نشان دادنِ افرادی است که دست به سرکوب امیال خود زده و با تنش های درونی دست و پنجه نرم می کنند و یا با بروز آنها, انواع اضطراب و مجازات ها را متحمل شده اند. آنچه در این مجموعه مد نظر است به وجود آوردن فضایی رویاگونه ای است که بر اساس دیدگاه فروید در عالم خواب و رویا شاهد آن هستیم”

افتتاحیه: ۹ آذر ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۲۱
بازدید: تا ۱۹ آذرماه ۱۳۹۷ هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰
گالری روزهای پنجشنبه تعطیل است.
گالری دنا: میدان فردوسی, خیابان سپهبد قرنی, بعد از چهارراه طالقانی, کوچه سوسن, پلاک ۴, زنگ ۲.
تلفن: ۸۸۹۳۱۷۴۴
با حمایت قاب هفت و فرگالریآذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *