نمایشگاه بهار صمدی با عنوان “توده در حرکت”

“توده در حرکت” حاصل فعالیت‌.های اخیر در استودیو ۵۱ است؛ مجموعه‌.ای از کارها در بازفعال‌.سازی انبوهی از مواد اولیه‌.‌. که از بافتار و کارکردِ خود خارج شده‌.اند. وضعیتی که در آن، میانِ شی و سیستمِ نشانه‌.ای که فکرپذیرش می‌.کند، شکافی ایجاد می‌.شود. مجموعه‌. اسلایدِ تصاویرِ خانوادگی پیداشده؛ عکس‌.های پانورامیکِ شهری تهران از بالای برج میلاد؛ مدارکِ مربوط به وقایعِ خبرساز؛ ویدیو‌.های ذخیره‌.سازی شده از فضای جمعی‌.-مجازی اینترنت، یوتیوب و غیره؛ چیزهایی هستند که می‌.توانند خود را در این وضعیّت پیدا کنند ـ مخدوش کردن دلالت‌.های معنی‌.دار با استفاده‌.ی نامعمول از آن ها.
“استودیو ۵۱”، جهتِ انجامِ پروژه‌.های مشترکِ بهار صمدی و نوید سلاجقه، در سال ۱۳۹۴ فعالیتِ خود را آغاز کرد. پروژه‌.هایی که با تلاش بر بازیافتِ مواد صوتی-تصویریِ از قبل موجود و عبور دادنِ آنها از رسانه‌.های مختلف، خرده روایتها ویا “سرِهم بندی” هایی (اسمبلاژ) را، این بار در یک فضا – زمانِ آلترناتیو ارائه می‌.دهند.این رسانه ها گستره ای از تصاویر متحرک تا اجرا، چیدمان و نقاشی را در بر می گیرند.ماحصلِ این سرِهم بندی، تولید تجربه‌.ای لمسی- بصری – شنیداری با خلقِ روابطِ جدید میانِ محتوا و بیانِ مواد است. “استودیو ۵۱”، همچنین، زمینه‌.ای است برای تجربه‌.ی این دو هنرمند در کشف روش‌.های جدیدِ با هم کار کردن، و نگریستنِ در تغییرات ماهوی این همکاری از پروژه‌.ای به پروژه‌.ی دیگر.

توده در حرکت-۱
استودیو۵۱
افتتاحیه در گالری آران ۲۴ آذرماه ۱۳۹۶
ادامه نمایشگاه تا ۱۵ دی ماه

نشانی گالری آران :‌
خردمند شمالی کوچه دی پلاک ۱۲
روزهای یکشنبه تا پنج شنبه ۲-۷ و
جمعه ۴-۸
تلفن ۸۸۸۲۹۰۸۶آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *