نمایشگاه سِفرِ پیدایش در گالری Art base شهر بروکسل

نمایشگاه سِفرِ پیدایش در گالری Art base شهر بروکسل

نمایشگاه عکس سِفرِ پیدایش “Genesis” نمایشگاه انفرادی مصطفی کاظمی مطلق سه شنبه ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر ۱۳۹۶) ساعت ۱۸ تا ۲۱ در گالری Art base شهر بروکسل افتتاح میشود.
در این نمایشکاه ۲۰ اثر در ابعاد ۵۰ در۷۰ و ۶۰ در ۴۵ به نمایش درمیآید و تا ۱۴ آبان ادامه دارد.

نمایشگاه سِفرِ پیدایش در گالری Art base شهر بروکسل

نمایشگاه سِفرِ پیدایش در گالری Art base شهر بروکسل

کیانوش اخباری در این باره نوشت:
«یک»، «دو» می شود.
مردان به خاک آغشته می شوند و زنان در سیاهی و سکوت فرو می روند. سوگواری تا جایی پیش می رود که «مرگ» با «زایش» پیوند می خورد و در یک لحظه گویی آغاز و پایان همزمان بر صحنه وجود ظاهر می شوند. در یک طرف غوغای مردان به گل اندوده، شور آغازیدن را نمایان می کند و در سویی دیگر زنان پایانِ انسان را در سکوتی سیاه به تصویر می کشند. تصاویر مصطفی کاظمی مطلق، در این جدالِ دوگانه مداخله نمی کنند. او به گونه ای دست به ثبت جهان می زند که فاقد عمق و جلوه گریِ جدایی سازِ پرسپکتیو است. چشم دوربین، هم همدلیِ ترحم برانگیز با سوژه و هم فاصلهی نقادانه از سوژه را نادیده میگیرد و در جایگاهی بی طرفانه، تنها به روایتگر پنهانِ رویداد بدل می شود. اما از طریق رنگ های تکساحتی، جدال موجود دراین مراسم را تا سر حدات خود پیش می برد و شکاف مرگ زایش را تشدید می کند. او بدین ترتیب نه بر «یکی» بودنِ ساحت مرگ و زایش که بر «دویی» آنها تاکید می گذارد. در پی آن نیست تا وحدتی مسالمت آمیز میان مرگ و زایش پدید آورد بلکه بیشتر تمایل به تفکیک و انفکاک بی پایان آنها دارد. هستیِ مرگ برای او رنگی متفاوت با هستیِ زایش می گیرد و اگرچه هر دو از طیف های رنگی تهی می شوند اما تفاوت در این جاست که تصاویر سیاه و سفید زنان، پایان تمامی رنگ های جهان است و تصاویر خاکی رنگ مردان، آغاز جهانی است که هنوز رنگها در آن به وجود نیامده اند.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *