نمایشگاه عکاسان آذربایجان غربی در ارومیه برپا می شود

پس از نمایش آثار عکاسان آذربایجان غربی در ششمین دورۀ ده روز باعکاسان در خانۀ هنرمندان تهران، این نمایشگاه با اندکی تغییر در گالری میلان ارومیه با عنوان «عکاسی مداوم، حضور ماندگار» به نمایش در می‌آید.

در این نمایشگاه ۵۰ اثر انتخابی در ابعاد ۵۰ در ۷۵ سانتی‌متر، گزیده‌ای از آثار عکاسان آذربایجان غربی، با رویکردهای مختلف عکاسی بر روی دیوار خواهد رفت.

رومین محتشم کیوریتور «عکاسی مداوم، حضور ماندگار» در بیانیۀ این نمایشگاه می‌نویسد:
«شکوفه می‌دهد این درخت، اگر نگاهت آبستن بهار باشد. تا چشم باز می‌کنی فصل‌ها عوض شده‌اند و رنگ‌ها جلوه‌ای دیگر یافته‌اند. اما هنوز دلت برای هست بودن می‌تپد و هستی چیزی است از جنس معنا یافتن و معنا بخشیدن.

ادراک جهان با تمام زخم‌هایی که هرروز بر پیکرش وارد می‌شود، ادراک انسان که هر روز سرگشته‌تر وتنها‌تر می‌شود و ادراک هستی که هر روز ولع زندگی را افزون می‌کند. چگونه می‌شود این همه را دید وکتمان کرد. عکس ناچاری امروز است و عکاس چشم جستجوگر هستی.
هیچ فرقی نمی‌کند که در کجای جهان هستی و از کدام قوم و نژاد. امانتی به تو سپرده شده است. چشمانی بینا و دلی همراه و جستجوی فزایندۀ تو به شعور این جهان، مسئولیت خطیر توست که هر روز جلوه‌های تازه‌ای از رخدادهای بشری را به نمایش می‌گذارد.

ما گرد هم آمده‌ایم تا از روح این جمع جانی تازه بگیریم وافق‌های تازه‌تری راکشف کنیم.
بودن ما در گرو تلاش‌های بی‌وقفۀ ماست و حتی اگر بخواهیم در چنین فصلی سرد دوربین هم در دستان ما شکوفه خواهد داد. کافی است که باور کنیم و کافی است که در کنار هم باشیم.»

همچنین در مراسم گشایش «عکاسی مداوم، حضور ماندگار»، از کتاب عکس این نمایشگاه با عنوان «پرده‌های گشوده» که شامل آثاری از عکاسان استان آذربایجان غربی است رونمایی خواهد شد.

افتتاح نمایشگاه: جمعه ۸ دی‌ماه ساعت ۱۷
زمان نمایشگاه: ۸ الی ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۶
مکان: ارومیه، خیابان مولوی، خیابان امین، خیابان ارغوان، گالری میلانسایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *