نمایشگاه عکس خیابانی “زخم زمین” با آثار ناصر محمدی در زنجان

نمایشگاه خیابانی عکس «زخم زمین»، عصر فردا، ششم آذرماه در میدان انقلاب زنجان، میزبان مردم این شهر برای نمایش عکس‌های زلزله اخیر کرمانشاه می‌شود.

9258azphoto

به گزارش مجله عکس نوریاتو به نقل از خبرآنلاین، ناصر محمدی عکاس زنجانی است که در ایام پس از زلزله به این منطقه رفته و طی چهار روز، به عکاسی از مناطق زلزله‌زده پرداخته و اینک نمایشگاهی از عکس‌هایش در میدان انقلاب زنجان برگزار می‌کند.

 محمدی با اشاره به تجربه حضور خود در این منطقه گفت: ٣٠ عکس از مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب که بیشترین خرابی را داشت، روستاهای ازگله، ثلاث باباجانی و چهار روستای کوییک در این نمایشگاه خیابانی در معرض دید قرار می‌گیرد.

وی موسسه لوح زرین مانی را برگزار کننده این نمایشگاه عنوان کرده و به عنوان مدیرمسئول این موسسه تاکید کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان است تا در سفر بعدی به کرمانشاه، این کمک‌ها به دست مردم مناطق زلزله‌زده برسد.

9257azphoto

محمدی از تصاویر وحشتناکی که در این چند روز از خرابی‌های زلزله ثبت کرده، یاد کرده و افزود: در چهار روز حضورم در منطقه، در چادر اسکان داشتم که این چادرها در سرمای شدید منطقه، پاسخگوی نیاز اهالی نبوده و نیاز به کمک‌های نقدی برای استقرار کانکس در منطقه به شدت احساس می‌شد.

وی بر اساس عکس‌هایی که ثبت کرده، شدت خرابی را بالا عنوان کرده و گفت: یکی از روستاهای منطقه ١٠٠ درصد تخریب شده بود و کل مناطق زلزله‌زده از نظر بهداشتی دچار مشکل بود، مواد غذایی و لباس به دلیل کمک‌های زیاد مردمی در این محل دپو شده بود ولی اینک کمک‌های نقدی بسیار مورد نیاز است.

ناصر محمدی از برگزاری همین نمایشگاه در مراکز تجاری و دانشگاهی شهر زنجان خبر داد و افزود: برای مشارکت بیشتر مردم در امر کمک به زلزله‌زدگان و نشان دادن گوشه‌هایی از خرابی منطقه، سعی داریم این عکس‌ها در چندین نقطه دیگر نیز به نمایش گذاشته شود.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *