نمایشگاه عکس «شیراز» در مجموعه فرهنگی الف شیراز

نمایشگاه عکس «شیراز» در مجموعه فرهنگی الف شیراز

نمایشگاه عکس با عنوان «شیراز» در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷، در گالری شیرازه در مجموعه فرهنگی الف در شهر شیراز گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه حاصل باز تعریف شیراز با زبان عکس از دیدگاه دو عکاس، محمد فلاح نیا و محمد حسین شبرنگ است و با اشاراتی به روح زنانه، مردانه‌ی شهر، تلاش می‌کند مخاطب را به اندیشیدن در مورد ذات شیراز، وا دارد.

محمد فلاح نیا، شاعر، مترجم و مدرس عکاسی، علاوه بر این که ترجمه آثاری از آرتور رمبو شاعر فرانسوی و پروین شاکر، شاعر اردو را در کارنامه‌ی فرهنگی خود دارد، پیش‌تر در برگزاری نمایشگاه‌های گروهی عکس «تن‌ها»، «نام تمام کودکان زمین عشق است» و دیگر نمایشگاه‌های عکس نیز فعالیت داشته است. محمد حسین شبرنگ دیگر هنرمند این نمایشگاه، عکاس و کارشناس صنایع دستی است.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است، شیراز، شاید زنی است، با چادری گل دار که گاهی در مراکزِ خریدِ شهر، حیران می‌شود و هم زمان، مردی است که با کت و شلوار اتو کشیده‌اش، از کوچه‌های کاشی‌های هفت رنگ، گذر می‌کند.

گشایش: جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۸
بازدید: ۲۶ آبان تا ۱ آذر ماه ۱۳۹۷، ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب
مجموعه فرهنگی الف: ابتدای خ معالی آباد، ساختمان الف، طبقه دوم، کتابفروشی شیرازه – ۰۷۱۳۶۳۸۳۶۳۳آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *