نمایشگاه گروهى آثار هنرجويان عكاسى با عنوان «آبىِ بلند»

نمایشگاه گروهى آثار هنرجويان عكاسى با عنوان «آبىِ بلند» در نگارخانه فردوسی مشهد به روی دیوار می‌رود.

عکس‌های این نمایشگاه حاصل پروژه‌های کلاسی در قالب مستندگرایانه و ایده پردازانه است که پس از بررسى هيأت انتخاب به صورت ۷ مجموعه و ٢٨ تک عکس به نمايش در مى آيند.
مدرس دوره این رويداد «مجيد شقايى فلاح» بوده كه خود به اتفاق شادى قديريان، فرامرز عامل بردبار، كريم متقى و كيارنگ علايى به امر انتخاب آثار اين نمايشگاه پرداختند.

«كريم متقى» در بخشى از  مقدمه این نمایشگاه گفته است: «عكس‌هاى پيش رو نشان مى دهند كه تمهيدات به وجود آمده در جهت آموزش و تعاملات عكاسانه به هيچ وجه هزينه نبوده و بلكه يك نوع سرمايه‌گذارى منطق محور است. آموزش و تعاملات چند ماهه‌ى صاحبان آثار نشان از آن دارد كه برخورد آنها با موضوعات، نگاهِ صرف از نوع حفره‌اى، حیرت انگیز، لذت‌بخش، خنثى و مكانيكى و عارى از رويكرد نبوده و محل‌هاى گردهم‌آيى آنها نيز از اتاق نشيمنِ صرف به فضاىِ گفتمان های پرسشگر، انتقادى و متعهدانه تبديل شده است.
حس بسيار مهمى كه با حضور در كنار اين جمع و معلم‌شان، آقاى مجيد شقايى فلاح دريافت كرده و آموختم اين بود كه تعاملات‌شان در راستاى تداوم حركات روبه‌رشد و عكاسانه‌ جامعه‌ى عكاسى مشهد، جنبه‌ى ميزگردى و بده بستانِ متقابل داشته است. بى شك تجربه ی برگزارى نمايشگاه گروهى، و مشورت‌گرفتن از اين هيات داوران، براى ادامه‌ى مسير دوستان مفيد بوده و بر غناى دانش‌ آنها خواهد افزود.»
عکاسان این نمایشگاه عبارتند از: نرگس بيژه، سينا سنچولى، مرتضى صديقى فرد، طاهره عارف، محمدقاسمى رهقى، ريحانه محمودى، بهزاد نيرآبادى، سميه نيك اختر و عليرضا يارخدا.
این نمایشگاه عصر شنبه ١١دى ۱۳۹۵ از ساعت ۱۷ تا ۲۰ افتتاح می‌شود و در افتتاحیه، از کتاب نمایشگاه نیز که توسط انتشارات «آهنگ قلم» منتشر شده، رونمایی می‌شود.
نمایشگاه تا چهارشنبه ١٥ دى ۹۵ همه روزه در ساعات١٠ تا ١٢ و ۱۷ تا ۲۰ پذیرای علاقه مندان است.
نگارخانه فردوسی: مشهد، خیابان ابن سینا، سه راه ادبیات، فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهدآذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *