نمایشگاه گروهی عکس‌ با عنوان «واقعیت شخصی» در بندرعباس

نمایشگاه گروهی عکس‌ با عنوان «واقعیت شخصی» از روز جمعه ۸ بهمن ۹۵ در گالری مرداد بندرعباس گشایش می‌یابد.
در این نمایشگاه ۵۵ عکس در ابعاد ۳۲ ×۳۲ از ۱۱ عکاس با نمایشگاه‌گردانی نیلوفر فلکیان به نمایش در می‌آید. عکاسان شرکت کننده در نمایشگاه «واقعیت شخصی» الناز امیني، پیمان پوست دوزان، روزبه روزبهانی، سيوا شهباز، مرتضی فرهنگى، نيلوفر فلكيان، مسعود قرائى، علی کاظمی، نسام کشاورز، نعما محمديان روشن و مرتضی نیک نهاد هستند.

نمایشگاه گروهی عکس‌ با عنوان «واقعیت شخصی» در بندرعباس

نمایشگاه گروهی عکس‌ با عنوان «واقعیت شخصی» در بندرعباس

درقسمتی از بیانیه‌ی این نمایشگاه به قلم نعما روشن می‌خوانیم: «عکس‌ها این قدرت را دارند که واقعیت را تغییر دهند. نه به معنای تغییر عامدانه بلکه ذات  برخی عکس ‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند واقعیت را به گونه‌ای جلوه دهد که به طور معمول دیده نمی‌شود و به همین علت، عجیب، غریب یا غیرواقعی جلوه می‌کنند. چنین عکس‌هایی یک فاصله ایجاد می‌کنند بین چیزی که بازنمایی می‌کنند و چیزی که ما از واقعیت می‌دانیم. این فاصله ذهنی همراه با آن باور ذهنی که عکس، بازنمایی واقعیت است، ذهن را به بازی می‌گیرد، باعث توجه چندباره به عکس‌می‌گردد و می‌توان آن‌را به “دگرگون سازی واقعیت”  تعبیر کرد.»

طراح پوستر این نمایشگاه احمدعلی عسلی است.
گشایش نمایشگاه «واقعیت شخصی» روز جمعه ۸ بهمن ساعت ۱۷ و ادامه نمایشگاه همه روزه تا ۱۳ بهمن ساعت  ۱۷-۲۱  در  نگارخانه مرداد به نشانی بندرعباس، شهرنمایش، بلوار معلم، بهارستان ۱۸، پلاک ۳ خواهد بود.
«واقعیت شخصی» مهرماه امسال در شهر شیراز به نمایش درآمد که مورد استقبال فراوان هنرمندان و هنردوستان شیرازی قرار گرفت و به اذعان  تمامی هنردوستان این نمایشگاه از نظر کیفیت برگزاری،  کمیت آن و حضور عکاسان مطرح کشور در زمره ی موفق ترین نمایشگاه های استان فارس بشمار می رود و پس از بندرعباس در شهرهای دیگری چون اصفهان، رشت،… و تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *