نمایشگاه گروهی عکس «روایت اول، حیرانی» در رشت

اولین نمایشگاه عکس گروه «زی» با عنوان «روایت اول، حیرانی» از ۲۶ بهمن ۹۶ در نگارخانه الهی رشت گشایش می یابد.
«زی» پاییز ۹۶ با همراهی ۹ عکاس جوان گیلانی به سرپرستی محمدعلی برنو، عکاس برجسته کشور شکل گرفت تا جهان و تجربه زیستن در آن را از دریچه نگاه خود ثبت کنند.
نمایشگاه «روایت اول، حیرانی» شامل ۲۸ عکس به صورت رنگی و سیاه و سفید از ۹ عکاس گیلانی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت . حیرانی، ترسیم بخش کوچکی از دنیاییست که عکاسان “زی” سعی در ترسیم آن دارند.

در قسمتی از قاب نخست نمایشگاه آمده است:
چشمها واسطه ديدار ماست، با آنچه در بر ما رخ نمود و هوش برد و نيوش آورد. ما تنها براى لحظه اى چشم بستيم و دست گشوديم، تا در ثبت بزنگاه اين ملاقات، قابى، يادى، خاطره اى و شايد رخوت جنونى بماند و معاشقه نور و سايه ها،
شور و شوق بيافريند.
و اين شد روايت ما از حيرانى اين حيرانى؛
جمله حيرانيم و سرگردان عشق.

در «روایت اول، حیرانی» عکس‌هایی از:
محمدعلی برنو، اشکان شعبانی، مائده سیدی، پویا بازارگرد، مهدیه عطایی، سارا قنبرنیا، مانی پوراحمد، آدینه صالح نژاد و مهرداد احمدی به نمایش گذاشته خواهد شد.
نمایشگاه مذکور از ۲۶ الی ۲ اسفند ۹۶ هر روزه عصرها ۱۶ الی ۲۰ در نگارخانه الهی رشت پذیرای علاقمندان به هنر عکاسی خواهد بود.
گفتنی است آئین گشایش این نمایشگاه ساعت ۱۶ عصر پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه و آئین اختتامیه نیز ۲ اسفند ماه برگزار خواهد شد.
نگارخانه الهی رشت در استان گیلان ، شهر رشت ، خیابان تختی، کوچه قربانی، بن بست شادمان واقع شده است.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *