نمایش آثار هشتمین دورۀ جایزه عکس شید

هشتمین جایزه عکس شید جمعه ۱۳ بهمن‌ماه در گالری راه ابریشم – پارک لاله برگزار می‌شود.

جایزه شید یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هرسال به یک عکاس در حوزهٔ عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود. این جایزه یکی از جوایز معتبر عکاسی در ایران است که از سال ۲۰۱۰ برگزار می شود. از دورهٔ پنجم این جایزه، یک شورای سیاست‌گذاری بر فعالیت های جایزهٔ عکس شید و پروژه‌های جنبی آن نظارت دارند.

شید به معنای نور و روشنایی است. هرساله جایزهٔ شید با دعوت از عکاسان مستند اجتماعی، از آنها می خواهد تا مجموعه عکس‌های خود را برای رقابت در این جایزه ارسال کنند. هیاتی از عکاسان شناخته شدۀ ایرانی و خارجی آثار دریافتی را داوری می کنند و نهایتاً تنها یک عکاس به‌عنوان برندهٔ جایزه معرفی می شود. جایزه نفر برنده تنها یک سکه بهار آزادی است که از دور اول جایزه شید ثابت مانده است. علاوه بر این جایزه، شخص برنده تندیس شید را نیز دریافت می‌کند.

عکاسانی که آثارشان در هشتمین دورهٔ جایزه عکس شید به نمایش درخواهد آمد:
عنایت اسدی، نوید بوکانی، فرشید تیغه‌ساز، خشایار جوانمردی، مجید حامد حق‌دوست، آذین حقیقی، شیوا خادمی، حمیدرضا شادمانی، جلال شمس‌آذران، سینا شیری، سحر فعله‌گری، روزبه فکوری، محسن کرامت، مهدی مرادپور، حسین معمری، امیرحسین یک‌پیکر

هیأت انتخاب: نیوشا توکلیان، مهدی وثوق‌نیا، آرش خاموشی و روشن نوروزی
هیأت داوران: کاوه کاظمی، امید صالحی و نیوشا توکلیان

گشایش: جمعه ۱۳ بهمن ماه، ساعت ۴ تا ۸ – نمایشگاه تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد.
گالری شنبه ها و تعطیلات عمومی تعطیل است.
آدرس: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، شماره ۲۱۰، ساختمان تکنوآجر، تلفن: ۸۸۹۷۷۱۴۸آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *