نوستالژی ۱۸سالگی استاد از فاصله ۹ هزار

استاد هادی شفائیه، پایه گذار عکاسی مدرن در ایران و مدیر و موسس عکاسی آکادمیک دانشگاه های ایران در پیامی به مناسبت اختتام چهارمین جشنواره فیروزه تبریز، از عکاسان و شهرداری تبریز تشکر کرد.

محتوای این پیام خبر از پیگیری مداوم استاد از سرنوشت و فرجام چهارمین جشنواره سراسری عکس فیروزه را دارد.

9384azphoto

استاد هادی شفائیه، در پیام خود که از فاصله ۹ هزار و ۷۵۰ کیلومتری از شهر دابلین ایالت اوهایوی آمریکا با تبریز ارائه کرده است می گوید: در سایه اختراع  معجزه گونه «انتقال تصویر»، عکس های برنده مسابقه عکاسی جشنواره فیروزه چهارم را هزاران کیلومتر با وضوح و زیبایی کامل دریافت و تماشا کردم، تصاویری از زادگاهم تبریز.

در ادامه این پیام آمده است: شهری که عاشقش هستم و اخیرا این عشق به طور معجزه آسا، خاطرات ۱۸ سال اول زندگی ام در آن شهر را شعرگونه، از قلم جاری کرده و منظومه ای به وجود آورده است که یک روز پیشتر بر آن نمی اندیشیدم و بعد از این نیز امکان ندارد.

9383azphoto

استاد هادی شفائیه در پیام خود افزوده است: من شاعر نیستم! دوست دارم بند آخر آن را، شما نیز بخوانید شاید عشق مرا در آن بیابید:

دونیا وارکن سن ده وار اول تبریزیم
تبریزلیلر اوچون سن ده یار اول عزیزیم

آی باشیوا دوندوگوم عزیز تبریزیم
شفالی اللروی چک اوشاقلارین گوز قاشینا

قضو- قدر قویما گلسین بالالارین باشینا
سوغوق سو قاریشماسین اولارین ایستی آشینا

ساغ اول، چوق یاشا، منیم شهریم، بویوک تبریزیم

دکتر هادی شفائیه در ادامه پیام خود، آورده است: تبریک و تحسین بر هنرمندانی که این تصاویر را به وجود آورده اند. تمجید و تقدیر بر شهرداری کلانشهر تبریز که چنین اقدام بزرگ و بی سابقه ایران را ابتکار و اداره کرده است.
با امید و آرزوی ادامه آن در سالهای آینده.

موسس و مدیر و استاد عکاسی آکادمیک دانشگاههای ایران، هادی شفائیه
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *