هم‌اندیشی و بررسی آسیب‌شناسی روش‌های پژوهش هنر

معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر، مجموعه هم‌اندیشی‌های هفته پژوهش را با محوریت «روش‌های پژوهش در ایران: ساختارگرایی در فقدان ایده‌مندی و مسئله محوری»، در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذر در فرهنگستان هنر برگزار می‌کند.

به گزارش آذفوتو به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، «مهمانی اندیشه» عنوان مجموعه هم‌اندیشی است که به مناسبت هفته پژوهش در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود و به آسیب‌شناسی روش‌های پژوهشی در حوزه‌های مختلف هنر اختصاص دارد.

نخستین روز این هم‌اندیشی به چهار پانل سینما، هنرهای نمایشی، روش‌شناسی پژوهش، و موسیقی اختصاص دارد:

– در پانل سینما که با مدیرت سیدمهدی ناظمی‌قره‌باغ برگزار می‌شود؛ علی روحانی، سید حسن حسینی و فرشاد عسگری‌کیا به سخنرانی می‌پردازد.
– شهرام پازوکی مدیر پانل هنرهای نمایشی است که با سخنرانی بهروز محمودی بختیاری، منصور براهیمی و محمدحسین ناصربخت برگزار می‌شود.
– نشست‌ روش‌‌شناسی پژوهش با مدیریت هادی ربیعی و با سخنرانی احمد پاکتچی و صادق رشیدی شروع می‌شود و با سخنان هادی ربیعی ادامه می‌یابد.
– آخرین نشست از روز نخست، به موسیقی اختصاص دارد که سخنرانان آن محمدرضا آزاده‌فر، ساسان فاطمی و هومان اسعدی هستند.

دومین روز این هم‌اندیشی نیز که روز ۲۸ آذر برگزار می‌شود، سه نشست روش‌شناسی پژوهش، معماری و شهرسازی و هنرهای تجسمی را در پی دارد:

– در نشست نخست مجید پروانه‌پور مدیریت پانل را برعهده داشته و صالح طباطبایی، محمدرضا مریدی و اسماعیل پناهی به سخنرانی می‌پردازند.
– نیّر طهوری نیز مدیر پانل معماری و شهرسازی است که سید حسن معینی و سید غلامرضا اسلامی سخنرانان این بخش از هم‌اندیشی هستند.
– آخرین نشست روز دوم نیز به هنرهای تجسمی اختصاص دارد که با مدیریت مسعود ناصری برگزار می‌شود و جمال عرب‌زاده، کامبیز موسوی‌اقدم، سیامک دل‌زنده و سودابه صالحی سخنرانی می‌کنند.

مجموعه‌ هم‌اندیشی‌های هفتۀ پژوهش در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۴ تا ۱۸:۳۰ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲

حضور در این نشست برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *