سهیلا صنم‌نو

«پائولو پاتریزی» در تبریز کارگاه عکاسی مستند برگزار می‌کند

 به گزارش روابط عمومی جشنواره سراسری عکس مستند تبریز به نقل از مسئول دبیرخانه جشنواره، “کارگاه ارتقا زبان بصری در عکاسی مستند” توسط استاد پائولو پاتریزی، عکاس مستند ایتالیایی، در هفته اول شهریورماه برگزار می‌شود.

سهیلا صنم‌نو

سهیلا صنم‌نو

 سهیلا صنم‌نو در این‌باره اظهار داشت: این کارگاه برای توسعه و حفظ دیدگاه شخصی در فرآیند بيان داستان‌گویی (storytelling)و همچنين شرح دقيق یک روایتگری در عکاسی (photo essay) است.

وی تشریح کرد: پائولو پاتریزی (Paolo Patrizi)، متولد ۱۹۶۵ کشور ایتالیا، عکاس مستند‌نگاری است که سری کارهایش در زمینه کشف تناقضات بین سنت و مدرنیته و اختلافات فرهنگی ناشی از رشد سریع اقتصادی می‌باشد.

مسئول دبیرخانه جشنواره سراسری عکس مستند تبریز بیان کرد: ارتقاء دانش نظری و مهارت های عملی مورد نیاز برای تولید یک پروژه عکاسی مستند، ايجاد رویکردي فردی و خلاقانه در عکاسی مستند، ايجاد مهارت کار كردن در زمينه ها و موقعيت‌هاي ناشناخته، مراحل اولیه ضروری برای ساخت مجموعه عکس از جمله مباحث این کارگاه کارگاه خواهد بود.

صنم‌نو خاطرنشان شد: کارگاه ارتقاء زبان بصری در عکاسی مستند از اول تا ششم شهریورماه با حضور پانزده ‌تن از عکاسان علاقه‌مند سراسر کشور در این حوزه برگزار می‌شود که به علت ظرفیت محدود کارگاه اولویت با افرادی خواهد بود که زودتر اقدام به ثبت نام نمایند. در پایان کارگاه به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره اعطا می‌شود.

مسئول دبیرخانه جشنواره تصریح کرد: شایان ذکر است علاقمندان برای شرکت در این کارگاه باید پورتفولیو (نمونه‌کار) خود شامل ۱۵ قطعه از عکس‌هایشان را در قالب فایل پی دی اف از طریق وبسایت جشنواره سراسری عکس مستند تبریز www.tabrizphotofest.com ارسال نمایند.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *