پوستر ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان

پوستر ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان رونمایی شد!

پوستر ششمین همایش ۱۰ روز با  عکاسان با طراحی حامد جابرها عصر یکشنبه پنجم آذرماه در خانه هنرمندان شماره ۲ رونمایی شد.

9262azphoto

پوستر ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان رونمایی شد!

به گزارش آذفوتو به نقل از روابط عمومی ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان، در مراسم رونمایی پوستر ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان جمعی از عکاسان، اعضای هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران و انجمن های تخصصی عکاسی و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران حضور داشتند.

ساعد نیک ذات دبیر ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان در مراسم رونمایی پوستر این همایش گفت: امسال در انجمن عکاسان ایران کمیته همایش ها و جشنواره ها فعال شد و قرار شد برای هماهنگی بیشتر در برگزاری همایش ها از جمله همایش ۱۰ روز با عکاسان، آیین نامه ای تدوین شود. کمیته همایش ها پیش نویس آیین نامه ای را تدوین کرد و ششمین ۱۰ روز با عکاسان بر اساس این آیین نامه برگزار می شود. قرار شد کسی به عنوان دبیر ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان انتخاب شود که به اصول و مسایل انجمن آشنا باشد و از طریق کمیته همایش های انجمن دبیر به هیئت مدیره انجمن  عکاسان ایران معرفی شد و من به عنوان دبیر این دوره ۱۰ روز با عکاسان انتخاب شدم.

پوستر ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان

نیک ذات در ادامه گفت: در ابتدا شورای علمی همایش را تعیین کردم و رویکردهای مورد نظر هیئت مدیره انجمن به شورای علمی ارائه شد و شعار “عکاسی ایران، نگاهی به خود، نگاهی به جهان” انتخاب شد و شورای علمی بر اساس رویکردها و شعار این دوره برنامه های علمی و نشست ها را برنامه ریزی کرد.

دبیر ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان با اشاره به مشارکت انجمن های تخصصی عکاسی در ۱۰ روز با عکاسان گفت: در سه دوره اخیر ۱۰ روز با عکاسان، انجمن های تخصصی عکاسی با انجمن عکاسان ایران همکاری دارند و در این دوره با توجه به شعار برنامه های خود را تبیین کردند و به شورای علمی و شورای هنری همایش ارائه کردند و پس از بررسی برنامه ها در شورای علمی و شورای هنری، برنامه های نهایی نمایشگاهی، کارگاهی و نشست های انجمن های تخصصی مشخص شد.

نیک ذات در ادامه افزود: شهرستان ها از برنامه ۱۰ روز با عکاسان و انجمن عکاسان ایران انتظار دارند و در دوره های قبل نیز به استان ها پرداخته شده است اما برای این دوره برنامه هایی برای استان های خراسان بزرگ و آذربایجان غربی در نظر گرفته شد و برای کیوریتوری و مدیریت این نمایشگاه سعی کردیم افرادی انتخاب شوند که ازعکاسی این استان ها شناخت جامع داشته باشند که کیارنگ علایی برای مدیریت نمایشگاه خراسان و رومین محتشم برای نمایشگاه آذربایجان غربی انتخاب شدند.

دبیر ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان گفت: بخش نگاه شخصی به پیشنهاد مجید ناگهی در ۱۰ روز با عکاسان راه اندازی شده و مورد استقبال قرار گرفته و بخش فعال و مبتنی بر ارتباط رو در رو است. در این دوره نیز یک گالری به بخش نگاه شخصی اختصاص یافته است که عکاسان تجربه های خود را با نمایش عکس بیان می کنند.

نیک ذات در ادامه با معرفی مدیران ششمین همایش ۱۰  روز با عکسان گفت: پوستر ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان با طراحی حامد جابرها منتشر شده است و دو پوستر دیگر نیز برای برنامه های استان های خراسان و آذربایجان غربی طراحی شده است.

نیک ذات در پایان از حمایت هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران و حمایت و همکاری خانه هنرمندان ایران قدردانی کرد.

مجید رجبی معمار؛ مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز در این مراسم گفت: تبریک می گویم که همایش ۱۰ روز با عکاسان به ششمین دوره رسیده است و امیدوام این برنامه سال ها برگزار شود. خانه هنرمندان ایران نیز متعلق به هنرمندان است و مجموعه خانه در خدمت برنامه ۱۰ روز با عکاسان است.

مهدی وثوق نیا؛ مدیر هنری ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان درباره پوستر همایش گفت: سعی شد با نگاه متفاوت و سورئال با توجه به شعار این دوره ۱۹ روز با عکاسان که “عکاسی ایران؛ نگاهی به خود، نگاهی به جهان” است پوستری طراحی شود که تامل برانگیز باشد و در روندی که عکاسی ایران بیشتر در حال جهانی شدن است، نگاه و تفکر درباره آینده را بیان کند و از المان های مستقیم در طراحی استفاده نشده است.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *