کارگاه و اردوی آموزشی عکاسی با حضور افشین بختیار در اهر

انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر و آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی باخیش، کارگاه و اردوی آموزشی عکاسی مستند اجتماعی از زندگی عشایر قره داغ را با حضور استاد افشین بختیار عکاس برجسته کشور برگزار می نمایند.

به گزارش آذفوتو محمدرضا بهمرام رئیس انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر با بیان این خبر افزود: این دوره در راستای آموزش و ارتقاء دانش عکاسی برای اعضای انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر و هنرجویان آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی باخیش تدارک دیده شده.

وی عنوان کرد: اردوی این دوره روز شنبه ۲۶ خرداد ماه از ساعت ۶ صبح به مناطق ییلاقی حومه اهر خواهد بود و هنرمندان شرکت کننده پس از عکاسی در محل زندگی عشایر تعداد ۱۰ فریم از تصاویر ثبت شده خود را جهت نقد و بررسی به دبیرخانه دوره تحویل خواهند داد تا در کارگاه ترتیب یافته با حضور استاد بختیار مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

بهمرام خاطرنشان شد: همچنین از میان آثار ارائه شده به دبیرخانه تعداد ۳ اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

رئیس انجمن هنر عکاسی اهر، هزینه در نظر گرفته شده برای ثبت نام دوره را ۳۰۰ هزار ریال عنوان کرد و گفت: شرکت در این دوره برای عموم آزاد است و در پایان دوره برای شرکت کنندگان گواهی شرکت ارائه خواهد شد و الویت با هنرمندانی می باشد که زودتر ثبت نام نمایند.

محمدرضا بهمرام با اشاره به اینکه استاد افشین بختیار چهره سرشناس در عرصه هنر عکاسی می باشد تشریح کرد: استاد بختیار داراي نشان درجه يک هنري از وازرت فرهنگ وارشاد اسلامی کشور می باشد و در زمینه عکاسي طبيعت ايران ، مستنـد اجتماعي، معماري، صنعتي، هوايي، محيـط زيست و آثارباستاني تبحر ویژه ای دارد و تألیف و چاپ بیش از ۶۵ عنوان جلد کتاب عکاسی را در کارنامه خودبه یدک می کشد و همچنین از داوران ممتاز فستیوالهای معتبر عکاسی در ایران و خارج از کشور می باشد ، وی تا کنون نمایشگاه های متعدد عکاسی را در ايــران ، آلمــان ، اتــريش ، سـويس ، قطـر ، امـارات ، سوريـه ، دانمـارک، برگزار نموده است.

بهمرام ضمن تقدیرو تشکر از همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر ، شهرداری اهر و کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری ، برگزاری این دوره ها را برای هنرمندان عرصه عکاسی مفید و مثمر ثمر عنوان کرد و بر استمرار دوره های آموزشی در این سطح را تأکید کرد.

علاقه مندان می توانند جهت ثبتنام و شرکت در این دوره ی آموزشی با شماره همراه ۰۹۱۴۸۹۴۲۶۷۱ حداکثر تا پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه ۹۷ تماس بگیرند.سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *