کتاب «عکاسی و نظریه» به چاپ سوم رسید

کتاب «عکاسی و نظریه» به چاپ سوم رسید

کتاب «عکاسی و نظریه» نوشته‌ی دکتر مهدی مقیم‌نژاد که چاپ اول آن به سال ۱۳۹۳ بر می‌گردد در روزهای اخیر از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ سوم رسیده است.

نسخه‌ی جدید این کتاب که از نظر ویرایشی در آن بازنگری کامل شده با جلد سخت، کاغذ سبک و به شکل رنگی چاپ و با قیمت ۴۵۰۰۰ تومان عرضه شده است.

در کتاب «عکاسی و نظریه» که اثری آموزشی در حوزه‌ی نقد عکس با شیوه‌ی مطالعه‌ی تطبیقی است تلاش شده تا دنیای عکاسی از زاویه‌ی دید دو رویکرد ساختارگرایی و پساساختارگرایی به تحلیل و بحث گذاشته شود.

کتاب در مرحله‌ی اول با طرح «نقد نظری» به کلیت عکاسی می‌پردازد و در مرحله‌ی دوم در راستای «نقد عملی» آثار رابرت فرانک و سیندی شرمن را به عنوان موارد پژوهشی مورد تحلیل قرار می‌دهد. عنوان کامل کتاب «عکاسی و نظریه: بررسی تطبیقی نظریه‌های ساختارگرایی و پساساختارگرایی در نقد عکس – به همراه تجزیه و تحلیل و نقد آثار رابرت فرانک و سیندی شرمن» است که در سه بخش و ده فصل تنظیم شده است.

دکتر مهدی مقیم‌نژاد عضو هیات علمی دانشگاه هنر و از اساتید آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای است و کلاس عکاسی فاین آرت او هم اکنون در حال پذیرش هنرجو است.سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *