گزارشی از پاریس فوتو بزرگترین نمایشگاه بین الملی هنر – حسین صحت لو

پاریس فوتو (Paris Photo) بزرگترین نمایشگاه بین الملی هنر در جهان عکس است که تنها اختصاص به عکاسی دارد. این رویداد از۹-۱۲ ماه نوامبر ۲۰۱۷ در کاخ بزرگ (Grand Palais) واقع در پاریس برگزار می شود. مهمان افتخاری امسال کارل لاگرفلد٫( Karl Otto Lagerfeld ) متولد ۱۰ سپتامبر ۱۹۳۳ در شهر هامبورگ آلمان طراح لباس وهنرمندی قابل در ضمینه عکاسی است که از سال ۱۹۵۲ عمدتا درپاریس زندگی و کار می کند. وی یکی از مشهورترین طراحان لباس در قرن حاضر هست. در حال حاضر مدیر اجرایی بخش طراحی لباس شنل است.(شنل یکی از معروفترین برندهای پوشاک گران‌قیمت در جهان است. )

پاریس فوتو (Paris Photo) اولین بار در سال ۱۹۹۷ تاسیس و با نمایشگاه رید(Reed) فرانسه در سال ۲۰۰۲ در هم ترکیب شدند. این نمایشگاه هر سال در ماه نوامبر در کاخ بزرگ (Grand Palais) در پاریس برگزار می شود.
در بیست یکمین دوره پاریس فوتو (Paris photo) بیش از ۱۸۰ گالری معتبر به نمایش در آمدند و فروشندگان کتاب های تخصصی عکس از سراسر جهان در آن شرکت می کنند.

انتخاب آثار هنری در این نمایشگاه شامل عناوین تاریخی، مدرن و هنر معاصر است.
برنامه عمومی این نمایشگاه شامل نمایشگاه های بزرگ عکس، گفتگو، و رویدادهای جانبی آن است مانند ملاقات با بسیاری از بزرگان عکاسی .
گالری های اصلی از ۲۸ کشور تشکیل می شوند که در ترویج استعدادهای نو و هنرمندانه جوانان کوشا هستند.

در غرفه ب۳ با گالری پیشگام، راه ابریشم که از سال ۲۰۰۱ آثار عکاسان معاصر ایران را بطور مداوم به نمایش می گذارد و از جمله کسانی که در این گالری ( راه ابریشم ) فعالیتهای عکسی خود را بنمایش گذاشته است می توان از زنده یاد عباس کیارستمی نام برد. راه ابریشم به طور فعالانه نمایشگاه ها و رویدادهای هنری عکاسان را در ایران و خارج از کشور برگزار می کند . امسال هم در غرفه ب۳ آثاری از هنرمندان عکاس ایرانی شادی قدیریان, ابراهیم نوروزی, جاسم غضبانپور, تهمینه منزوی, جلال سپهر و بابک کاظمی حضور داشتند.

با اقای جاسم غضبانپور اشنا شدم, جالبی اثار در این بود که تصاویر به صورت نگاتیو چاپ شده بود . تصاویر مستندی از پشت صحنه فیلم کیارستمی با نام ‘زندگی و دیگر هیچ” . غرفه ب۳ ناگفته نماند که یکی از پربیننده ترین غرفه ها بود.

برنامه عمومی این نمایشگاه شامل نمایشگاه های بزرگ عکس، گفتگو، و حادثه‌های جانبی است بعنوان مثال ملاقات با بسیاری از نامهای بزرگ در این رشته می باشد.
هر سال بیش از ۶۰۰۰۰ بازدید کننده از پاریس عکس (Paris photo) دیدن می کنند که یک رویداد بزرگ برای علاقه مندان به عکس و عکاسان حرفه ای است.آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *