GoPro از دنیای پهپادها خداحافظی کرد

گوپرو سازنده معروف دوربین‌های ورزشی ظاهراً اوضاع خوبی ندارد. این شرکت امروز پس از اخراج بیش از ۳۰۰ کارمند خود اعلام کرد که دیگر در زمینه پهپادها فعالیت نخواهد کرد.

پس از انتشار گزارش مالی، این شرکت خروج خود را از دنیای پهپادها اعلام کرد و گفت Karma آخرین پهپادی است که این شرکت می‌سازد. گوپرو ضمن تعدیل نیرو اعلام کرده که حقوق نیکولاس وودمن مدیرعامل این شرکت نیز کاهش می‌یابد.

پهپاد ۷۹۹ دلاری Karma که اواخر سال گذشته رونمایی شد در مقایسه با رقبا محصولی گران‌قیمت و تمام نشده به نظر می‌رسید. گوپرو تمامی پهپادهای کارما را مدت کوتاهی پس از عرضه به دلیل مشکلات مربوط به انرژی فراخوان کرد و منتقدین نیز پهپادهای رقیب خصوصاً مدل‌های DJI را به کارما ترجیح داده بودند. گوپرو به همین دلیل در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۷۳ میلیون دلار ضرر کرد هرچند که اوضاع در سال ۲۰۱۷ اندکی بهبود یافته است.

به گفته گوپرو با این‌که کارما توانست در یک برهه زمانی به رتبه دوم پهپادهای هم‌قیمت خود برسد در فضای رقابتی شدید و چالش‌های پیش رو تولید پهپاد دیگر به صرفه نیست. گوپرو همچنین با انتقاد از قوانینی که اخیراً در آمریکا و اروپا تصویب شده فروش پهپاد در این مناطق را حتی سخت‌تر از گذشته عنوان کرد.

این فاکتورها حضور در بازار محصولات هوایی را نامناسب کرده و گوپرو پس از فروش باقیمانده کارما از این بازار خارج خواهد شد. با این‌حال گوپرو کماکان به پشتیبانی و سرویس به مشتریان فعلی کارما ادامه خواهد داد.

به گفته گوپرو درآمد فصل پایانی سال ۲۰۱۷ این شرکت حدود ۳۴۰ میلیون دلار بوده است که حتی نسبت به پیش‌بینی ناامیدکننده ۴۷۰ میلیون دلاری نیز پایین‌تر است. به این ترتیب این فصل مالی ضعیف‌ترین عملکرد گوپرو در میان فصل‌های تعطیلات بوده است. به همین دلیل گوپرو قیمت دوربین ورزشی Hero 6 Black خود را از ۴۹۹ به ۳۹۹ دلار کاهش داد.

با این حال نیکولاس وودمن می‌گوید گوپرو متعهد به دگرگون کردن اوضاع در سال ۲۰۱۸ است و نقشه راه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جدید این شرکت با کاهش هزینه‌های عملیاتی اوضاع را خصوصاً در نیمه دوم ۲۰۱۸ بهبود خواهد داد.

منبع: theverge


TAG

آذفوتو

سایت عکاسی آذفوتو در انجام رسالت خود و در جهت بالا بردن سواد تئوریک عکاسان و باز کردن فضای تفکر عکاسی در نظر دارد روزانه مقالات تخصصی در زمینه هنر بالاخص عکس و عکاسی و عکس های مطبوعاتی از عکاسان تبریز و سایر شهر ها منتشر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *