برپایی نمایشگاه گروهی «سرزمین ها» برای اولین بار در ترکیه با درخشش هنرمندان ایران - آذفوتو AzPhoto | پورتال خبری تحلیلی عکاسی ایران
برپایی نمایشگاه گروهی «سرزمین ها» برای اولین بار در ترکیه با درخشش هنرمندان ایران

برپایی نمایشگاه گروهی «سرزمین ها» برای اولین بار در ترکیه با درخشش هنرمندان ایران

نمایشگاه مجازی گروهی نقاشی، تصویرسازی و نقاشی خط «سرزمین ها» با ۳۸ اثر از ۳۷ هنرمند از ۳ لغایت ۹ نوامبر ۲۰۲۱، ۱۲ الی ۱۸ آبان ۱۴۰۰، در وبسایت گالری آرتز در استانبول ترکیه برپا می باشد.

سمیرا صفاری، مدرس دانشگاه و نمایشگاه گردان این نمایشگاه، معرفی دیدگاه ها و چشم اند ازهای متفاوت، گردشگری بدون مرز، برادری همدلی اقوام و ملت ها، ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت هنرمندان ایران،همچنین ارتباط و آشنایی بیشتر متقاضیان بین المللی با هنر ایرانیان برگزار شده است. نیز ارتقاء سطح کیفـی هنر مدنظر می باشد.

برپایی نمایشگاه گروهی «سرزمین ها» برای اولین بار در ترکیه با درخشش هنرمندان ایران

برگزارکننده نمایشگاه ادامه داد: ایده های دست نخورده در دشت های ناخودآگاه آنقدر منتظر می مانند تا هنرمندان، دست در گلوی روح سرزمین های شگفت انگیز فرو ببرند و غریب ترین تصاویر را بیرون بکشند و بر روی کاغذ و بوم جاری نماید؛ جهان را به زبان رنگ ها و نورها ترجمه کنند و با آن ها به شناختن انسان هم روزگارما شروع کنند. بی نهایتی که با دنیای تنگ، غریبگی می کند و طوری تنهاست که ماندنش همه را تنهاتر می کند و نمی تواند واقعیت داشته باشد.

صفاری افزود: از میان بیش از ۷۰۰ اثر دریافت شده طی دوره فراخوان، ۳۸ اثر از ۳۷ هنرمند، توسط هیئت داوران انتخاب و به نمایشگاه راه یافته اند. در این راستا موضوع بخش ویژه، سرزمین ها بوده و تکنیک آثار در این نمایشگاه‌ها آزاد و محدودیتی در سبک و اجرای آن ها و سن شرکت کنندگان وجود نداشته است. زیبایی، خلاقیت و نوآوری، مفهوم رسانی، نیز اصالت اثر از ملاک های مهم انتخاب بود. همچنین در بخش ویژه، بیان بصری متفاوت از موضوع، مورد اهمیت واقع شد.

وی افزود: این نمایشگاه‌ها توسط گروه هنری «رسم» و با نمایشگاه گردانی سمیرا صفاری برگزار می شود. کلیه داوران این رویداد مدرسین و طراحان گرافیک در سطح کشور بوده و عبارت اند از سارا خبیر، مسعود صفرنیا و سمیرا صفاری ‌می باشند.

هنرمندان شرکت کننده در این رویداد، افسانه وظیفه، علیرضا صفاری، آرش گلزاری حسینی، آرزو آزادی (اکرم السادات شرق آزادی)، فائزه (آیدا) فرجی فر، فریده امیدوار، فاطمه اسدی، فاطمه جلال ابادى پور راوري، فروغ قدسي، هنگامه پورمحمد گسکری، هدی کوهپایه، لیلا حلوائی، مهدیه کوچک نژاد، مهسا شفیعی، منیژه حسن پور ثانی، معصومه برزگرپور و مریم ناخداسوروئی می باشند. همچنین مریم نعمت الهی، مریم شبان، مریم رمضانی، ملیکا جفرودی، مينا افتخارى نسب، میترا درخشنده، میترا سروری، نسیم صارمی، نازنین نجف پور، نرجس کریمی، نگین صدفی، حسن(مهرزاد) دستیاران و راضیه بزرگی از دیگر هنرمندانی هستند که اثرشان طی این رویداد به نمایش گذاشته می شود. سمیرا کولیوند، سمیرا میراحمدی، سمیرا نظری، سمیرا صفاری، سمیه علیجانی، سوده محمدتقی زاده، طیبه پورمیرزایی نیز از دیگر شرکت کنندگان در نمایشگاه سرزمین ها می باشند.در این نمایشگاه شاهد درخشش هنرمندان ایران در عرصه بین الملل هستیم.

علاقمندان برای بازدید می‌توانند در بازه زمانی ۳ الی ۹ نوامبر، ۱۲ لغایت ۱۸ آبان ۱۴۰۰، به نمایشگاه در سایت گالری آتز استانبول ترکیه به آدرس galeriarts.com مراجعه و از آثار دیدن فرمایند. علاوه بر این نمایشگاه مجازی در وبسایت گروه هنری رسم به آدرس www.rasmgroup.com و در صفحه اینستاگرام این مجموعه با نشانی @rasmgroup برپا خواهد بود. لازم به ذکر است امکان خرید آثار نیز وجود دارد؛ هنردوستان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با تلفن روابط عمومی گروه رسم ۰۹۳۶۵۱۰۱۰۲۶ تماس حاصل فرمایید.

لینک نمایشگاه در سایت گالری آرتز: lapentor.com

لینک نمایشگاه در وبسایت گروه هنری رسم: rasmgroup

لینک نمایشگاه در اینستاگرام گروه هنری رسم: instagram

نقد و بررسی ها

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score

    نمایشگاه مجازی گروهی نقاشی، تصویرسازی و نقاشی خط «سرزمین ها» با ۳۸ اثر از ۳۷ هنرمند از ۳ لغایت ۹ نوامبر ۲۰۲۱، ۱۲ الی ۱۸ آبان ۱۴۰۰، در وبسایت گالری آرتز در استانبول ترکیه برپا می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *